בשולי החדשות

בונוס לשנה החדשה: שמפניה זולה יותר

הקונים בצרפת יוכלו לשתות בקבוק שמפניה בפחות מ-10 יורו. היצרנים הצרפתים מנסים להתחרות בפרוסקו האיטלקי ובקאווה הספרדי

סוכנויות הידיעות 20:5731.12.09

לחוגגים ברחבי העולם תהיה לפחות סיבה אחת לשכוח את הבעיות הכלכליות וחוסר הבטחון התעסוקתי ב-2009: שמפניה זולה במיוחד לרגל סיום השנה האזרחית.

 

יצרני וקמעונאי השמפניה חוו שנה קשה במיוחד שאילצה את חלקם לתת הנחות משמעותיות. אלא שההנחות גורמות למחלוקות בין סוחרי היין ומומחים מעריכים כי ההנחות מאיימות על המיתוג האיכותי של היין המבעבע.

 

ברשת הסופרמרקטים קרפור בצרפת ניתן לרכוש שמפניה אמיתית בפחות מ-10 יורו לבקבוק כאשר היצרנים ה"איכותיים" כמו לורן פרייר מתחרים בזולים יותר כמו הפרוסקו האיטלקי או הקאווה הספרדי.

 

 

לואי ויטון LVMH שמפניה לואי ויטון LVMH שמפניה צילום: בלומברג

 

נוכח החולשה בייצוא, חלק מהיצרנים מורידים מחירים כדי למכור יותר בצרפת. הקמעונאים מנצלים את ההנחות כדי לפתות קונים בזמן החגים. קרפור מחזיקה 450 אלף בקבוקי שמפניית הובר דה קלמינגייר במדפיה למכירה במחיר של 8.9 יורו.

 

מותג המואט&שנדון מוצע בהנחה של 3 יורו למחיר של 22 יורו. מעבר לתעלה, בבריטניה, נחתכו המחירים בכ-50% כאשר מותגי-על כמו מואט&שנדון ובולינגר נמכרים בכ-14.39 ליש"ט. יצרני השמפניה התניעו את ההחות נוכח נזילות חלשה וכדי להגדיל את מחזוריהם. מדובר בהיפוך מגמה עבור היצרנים שהעלו מחירים לאורך זמן כדי לתת מיתג איכותי ליין המבעבע שמיוצר במקום ספציפי בצרפת.

 

החשש הוא שלאחר התאוששות הכלכלה הצרכנים לא יסכימו לשלם מחירים גבוהים יותר. ייצוא השמפניה נחתך במחצית הראשונה של ב-45% כאשר מחצית מהמכירות של היין המבעבע מתבצעות בצרפת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x