$
המזרח התיכון

סעודיה: נחתם חוזה להקמת גורד השחקים הגבוה בעולם

לפי הודעת חברת קינגדום הולדינג של איל ההון הסעודי הנסיך אללוליד בן טלאל, גורד השחקים יתנשא לגובה של 1,000 מטר ויוקם בעיר ג'דה שלחופי ים סוף. השווי הכולל של הפרויקט מוערך בכ-27 מיליארד דולר

דורון פסקין 23:3214.06.09
חברת "קינגדום הולדינג" של איל ההון הסעודי, הנסיך אל וואליד בן טלאל, הודיעה אתמול (שבת) כי חתמה הסכם להקמת גורד השחקים הגבוה בעולם. לפי הודעת החברה, גורד השחקים יתנשא לגובה של 1,000 מטר ויוקם בעיר ג'דה שלחופי ים סוף. האחראית על פיתוח הפרויקט והפיקוח עליו תהיה חברת "אעמאר"
לנדל"ן מדובאי.

 

הפרויקט שייקרא "מגדל הממלכה" יכלול שטח כולל של 23 מיליון מ"ר למסחר, למגורים ולמשרדים. הוא יוקם לא הרחק משדה התעופה הבינלאומי של העיר ג'דה.

 

השווי הכולל של הפרויקט מוערך בכ-100 מיליארד ריאל סעודי (כ-27 מיליארד דולר) ובמרכזו יוקם כאמור המגדל הגבוה בעולם. נכון להיום הבניין הגבוה בעולם הוא "בורג' דובאי", שמתנשא לגובה של 800 מטר והוא עדיין בשלבי הקמה על ידי אעמאר.

 

הפרויקט של מגדל הממלכה הוצג לראשונה בשנת 2003. ארבע שנים מאוחר יותר הוכרזה החברה האמריקאית "בכטל" כאחראית על פיתוח אולם לפי כלי התקשורת בסעודיה החברה הודיעה כי היא אינה מעוניינת בפרויקט בתחילת השנה הנוכחית.

 

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x