$
כלכלה ומדיניות

ה־FBI מתכונן לגל הונאות בכספי הסיוע הממשלתי

ראש הסוכנות סיפר על המאמצים לעקוב אחרי כספי תוכניות החילוץ: "כאשר מדובר במיליארדי דולרים, אפילו שיעור קטן של הונאות יכול לגרום הפסד למשלם המסים"

סוכנויות הידיעות 21:2303.06.09

ה־FBI משתף פעולה עם סוכנויות אמריקאיות אחרות כדי למנוע פשעים הקשורים לקבלת סיוע ממשלתי וכספים מתוכניות התמריצים. כך אומר ראש ה־FBI רוברט מולר. לדבריו, ייתכן כי מדובר ב"גל הבא" של הפשיעה בתחום הפיננסי.

 

בנאום שנשא בפני הפורום הכלכלי בניו יורק סיפר מולר כי ה־FBI,

רשות ניירות ערך האמריקאית ומנהלת תוכנית כספי תוכנית הסיוע למגזר הפיננסי (TARP) מנסות להתחקות אחרי השימושים המדויקים של כספי משלם המסים.

 

"כשמדובר במיליארדי דולרים - מרכישת נכסים בעייתיים לשדרוג התשתית, בריאות, אנרגיה וחינוך - אפילו שיעור קטן של הונאות יכול לגרום להפסדים משמעותיים למשלם המסים", הדגיש.

 

ראש ה־FBI הוסיף כי הסוכנות מעבירה את משאביה לניו יורק, בסיסם של מוסדות פיננסיים רבים, כדי להילחם בפשעי צווארון לבן. מולר אמר כי הסוכנות חוקרת יותר מ־580 מקרים של הונאה תאגידית. לדבריו, ה־FBI וסוכנויות אחרות יוודאו באופן אקטיבי כי ישתמשו בכספים הממשלתיים באופן ראוי.

 

"אנחנו חייבים לאסוף את המידע המודיעיני הנכון כדי להתמקד בבזבוז וניצול בכל הרמות, ואנחנו חייבים לעשות זאת לפני שהתופעה צוברת תאוצה. בשביל זה אנחנו חייבים לעקוב אחרי הכסף כל הדרך. הכספים האלה רגישים מיסודם לשוחד, הונאה, ניגודי עניינים ותיאום. יש פתגם ישן, שאומר שאיפה שאפשר לעשות כסף, הונאה נמצאת לא הרחק מאחור, כמו דבורים ודבש", הוסיף מולר.

 

הרשויות בארצות הברית עמדו בפני בעיה דומה לאחר הוריקן קתרינה, כש־246 בני אדם הורשעו בהונאה ובפשעים אחרים שקשורים לכספי סיוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x