$
תעשייה ופיננסים

מחיר הקפה עלה היום לשיא של שמונה חודשים

המחיר עלה על רקע ירידה בהיצע הקפה של קולומביה שתייצר השנה פחות מ-10 מיליון שקים; מחיר מיץ תפוזים עלה אף הוא בחצי אחוז על רקע ירידה בייצור בפלורידה

סוכנויות הידיעות 21:1827.05.09

מחיר הקפה עלה היום לשיא של שמונה חודשים על רקע ירידה בהיצע של קולומביה בדרום אמריקה. מחירו של מיץ תפוזים עלה אף הוא. היבול של מדינת קולומביה עשוי לרדת להיקף של 11 מיליון שקים - הנמוך ביותר מאז 2001. היקף המשלוחים השנה, ככל הנראה לא יעלה על 10 מיליון שקים, בהשוואה ל-11.1

מיליון שקים שנשלחו בשנה שעברה.

 

הנפילה של קולומביה מציתה חיפוש אחר היצע קפה במקומות אחרים, ובשורה התחתונה עליה מתונה בביקושים נתקלת במחסור בהיצע הולם, אמר ריימונד קין, סוחר קפה בבאלזק ושות מדרום קרלויינה. לדבריו, השוק לא יירגע עד אשר היבול במרכז אמריקה ובקולומביה יתאושש. החוזים על הקפה למסירה ביולי התחזקו היום ברבע דולר, המהווים 0.2%, לרמה של 1.367 דולר לפאונד קפה בברוסת הסחורות בניו יורק. מוקדם יותר במהלך היום הגיע אף ל-1.378 דולר לפאונד.

 

ההיצעים מברזיל לא פיצו על הירידה במדינות דרום אמריקה והמלאי הכולל בעולם נפל לפני חמישה ימים לרמתו הנמוכה ביותר מאז פברואר 2007. ברזיל היא יצרנית הקפה הגדולה בעולם, ואחריה וייטנאם וקולומביה. החוזים על מיץ תפוזים למסירה ביולי עלו היום בחצי סנט, המהווים חצי אחוז, לרמה של 93 סנט לפאונד.

 

מחירו של מיץ תפוזים התחזק השנה ב-36% על רקע ירידה אפשרית בייצור המיץ בידי פלורידה. פלורידה, שהינה מגדלת התפוזים השניה בעולם אחרי ברזיל, תייצר השנה 157.6 מיליון קופסאות תפוזים ביבול שיסתיים ביוני. משקלה של קופסת מיץ הוא 90 פאונד, השקולים ל-40.8 קילו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x