$
בשולי החדשות

ביל גייטס, וורן באפט ואופרה ווינפרי בדיון חשאי על צדקה

מספר בעלי הון התכנסו בניו יורק למטרת פגישה בנושא מתן צדקה בימים של משבר כלכלי

סוכנויות הידיעות 23:5520.05.09

עשירי העולם התכנסו בראשית החודש בניו יורק לפגישה חשאית במהלכה דנו על דרכים להשתמש בהונם העצום גם למטרות צדקה, זאת בעיצומו של המשבר הפיננסי.

 

רשת ABC האמריקאית מדווחת כי בפגישה נכחו ביל גייטס, וורן באפט, אופרה ווינפרי, טד טרנר, מייקל בלומברג, ג'ורג' סורוס, דיוויד

רוקפלר ואחרים. במהלך 13 השנים האחרונות כל משתתפי האירוע תרמו למטרות צדקה כ-70 מיליארד דולר וכעת החליטו כי העולם זקוק להם יותר מתמיד.

 

ABC מדווח כי משתתפי הכינוס זנחו את עיסוקי היומיום שלהם ופינו בלו"ז העמוס שלהם כמה שעות על מנת להגיע לפגישה זו אשר הייתה "100% דיון בפילנתרופיה הפגישה נערכה בביתו של רקטור אוניברסיטת רוקפלר במנהטן.

 

"הייתה זו פגישה של חברים ועמיתים אשר רצו לחלוק זה עם זה את דאגתם למצב הכלכלי ומצב הנדבנות" אמר אחד המשתתפים שהעדיף לשמור על עילום שם. ב-ABC מדגישים, כי אומנם מרבית האורחים אישרו שהשתתפו בכינוס,  אך כולם סירבו לספר עליו לכלי תקשורת לציטוט או לייחוס.

 

מוסדות צדקה הם מהראשונים להיפגע בתקופת משבר, לכן כל אחד מהמשתתפים קיבל 15 דרקת על מנת להציע כיצד ניתן לסייע להם ולמנוע את הפסקת הפעילות שלהם קליל. כמו כן הועלו הצעות לשיפור האקלים הכלכלי הכללי בעולם כולו.

 

בארה"ב מעריכים כי הפגישה היא רק התחלה של מהלך נרחב יותר, אשר עתיד להתפרסם בשבועות הקרובים. ארגוני הצדקה, אשר סובלים בתקופה האחרונה מירידה חדה בהכנסות, תולים בכך תקוות רבות ומקווים כי הדבר יביא לתחייה של הפעילות שלהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x