$
כלכלה ומדיניות

האף.בי.איי עצר בכירה בסטנפורד פייננשל גרופ בחשד ל"הפרעה בחקירה"

לורה פנדרגסט-הולט, מנהלת ההשקעות הראשית בקבוצה, חשודה כי חשפה באופן חלקי בלבד מידע אודות השקעות הקבוצה והלוואת ענק לאחד מבעלי המניות שלה

סוכנויות הידיעות 09:5627.02.09

סוכני האף.בי.איי עצרו את מנהלת ההשקעות הראשית בסטנפורד פייננשל גרופ והאשימו את לורה פנדרגסט-הולט בהפרעה לחקירת ההונאה בקבוצה, על-ידי הרשות האמריקאית לניירות ערך.

 

הרשות חוקרת את ההאשמות אודות הונאת ההשקעות בהיקף 8 מיליארד דולר, סטנפורד פייננשל גרופ והמיליארדר הטקסני ר. אלן סטנפורד, בעליה, מעורבים בה, עפ"י ההערכות. האף.בי.איי הגיש לסטנפורד מסמכים משפטיים בשבוע שעבר והורה לו להסגיר את דרכונו, אך הוא לא הואשם בפשע.

 

פנדרגסט-הולט נעצרה אתמול (ה') ביוסטון, שם ממוקם מטה החברה. לדברי האף.בי.איי, היא נלקחה למרכז המעצר הפדרלי ותופיע בפני בית המשפט הפדרלי, הבוקר. "היא מצפה לשתף פעולה עם הממשל להסדרת כל העובדות כדי לשים את כל הפרשה מאחוריה", אמר אמש עורך דינה, ברנט בייקר.

 

הממשלה טוענת בתלונה פדרלית, כי חלק מתשובותיה של פנדרגסט-הולט לשאלות חוקרי הרשות לניירות ערך הפריעו לחקירה. בין היתר, חשפה פנדרגסט-הולט באופן חלקי בלבד את היקף ידיעתה אודות ההשקעות בסטנפורד אינטרנשיונל בנק.

 

לפי תצהיר האף.בי.איי, היא לא הציגה במלואו את היקף ידיעותיה על תיק ההשקעות משכבה 3 של הבנק, המהווה כ-81% מתיק ההשקעות הכולל שלו, ולא סיפרה לחוקרים, כי ידעה על הלוואה של 1.6 מיליארד דולר לאחד מבעלי המניות.

 

לפי התלונה, פנדרגסט-הולט גם לא סיפרה לחוקרים, כי הייתה חברה בוועדת ההשקעות של הבנק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x