$
כלכלה ומדיניות

הפיקוח על תוכנית החילוץ בארה"ב: האוצר שילם לבנקים 78 מיליארד דולר יותר משווי הנכסים שרכש

הפאנל המפקח על תוכנית החילוץ דיווח היום לקונגרס כי משרד האוצר בתקופת כהונתו של פולסון קיבל נכסים של הבנקים בשווי 176 מיליארד דולר בתמורה לרכישת הון של 254 מיליארד דולר

בלומברג 09:2106.02.09

למשלמי המיסים בארה"ב חסרים 78 מיליארד דולר במסגרת תוכנית חילוץ הבנקים של משרד האוצר, כך אמר הפאנל המפקח על התוכנית.

 

הפאנל דיווח היום לפיקוח של הקונגרס כי משרד האוצר, בתקופה שבראשו עמד מזכיר האוצר הנרי פולסון, קיבל נכסים של הבנקים בשווי של כ-176 מיליארד דולר

בתמורה לרכישות הון של 254 מיליארד דולר, במסגרת תוכנית החילוץ.

 

"אומדן ההפסד שמרני" אמר חבר הקונגרס אלן גרייסון, דמוקרט מפלורידה המכהן בוועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים. "בסופו של דבר הנכסים עשויים להתגלות כחסרי ערך. מדובר בנדבות למוסדות מועדפים, כדי לנסות ולתקן עם כספי משלם המסים את הטעויות שהם עשו עם כספי המשקיעים".

 

נתח הציבור האמריקאי במערכת הבנקאות ממשיך לגדול, עם פעילותם של ממשל בוש ושל צוותו של ברק אובמה להוציא את ארה"ב מהמיתון העמוק ביותר מזה שני דורות לפחות. תוכנית החילוץ, המהווה חלק מיותר מ-9 טריליון דולר שממשלת ארה"ב התחייבה להוציא להצלת המערכת הפיננסית, הבטיחה 350 מיליארד דולר לבנקים עד כה, ובחודשים הקרובים ייעשה שימוש ב-350 מיליארד דולר נוספים.

 

דובר משרד האוצר אייזק בייקר סירב לדון ישירות בדו"ח של הפאנל. הוא אמר כי פקידי האוצר כבר "מנעו קריסה מערכתית", ובתוכניתם להוציא הודעה בשבוע הבא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x