$
כלכלה ומדיניות

הייצור בסין הצטמצם באוקטובר בשל ירידה בביקוש העולמי למוצרים סיניים

על רקע המשבר הכלכלי החמור ביותר מאז השפל הגדול צנח מדד מנהלי הרכש של סין לרמתו הנמוכה ביותר מאז השקתו ב-2005. הממשלה הסינית החליטה על הגדלת ההוצאה לתשתיות כדי להמריץ את הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם

סוכנויות הידיעות 15:1701.11.08

היקף הייצור התעשייתי בסין הצטמצם באוקטובר על רקע המשבר הפיננסי העולמי החמור ביותר מאז השפל בשנות השלושים, שפוגע בהיקף הייצוא הסיני לארה"ב, אירופה ואיזורים אחרים בעולם

 

הייצור התעשייתי בחודש יולי הצטמצם בפעם הראשונה מאז החל הנתון להימדד ב-2005, והמשיך לקטון גם

באוגוסט. אבל הנתון של אוקטובר מהווה שיא שלילי. בנוסף, ברבעון שהסתיים בספטמבר הכלכלה הסינית רשמה את קצב הצמיחה הנמוך ביותר ב-5 השנים האחרונות, כשההזמנות מהיצואנים ירדו והמגזר התעשייתי נפגע.

 

ירידת מכירי הדיור בערים הגדולות במדינה מאטות היא סיבה נוספת להאטה בכלכלה הסינית

 

מדד מנהלי הרכש הסיני נפל בשיעור חד באוקטובר, לרמה של 44.6 נקודות לעומת 51.2 בספטמבר, כך נמסר היום בהודעה של ההתאחדות הסינית ללוגיסטיקה ורכש. מדובר ברמתו הנמוכה ביותר של המדד מאז יולי 2005. 

 

לפי אותו הסקר, מדד התפוקה ירד ל-44.3 באוקטובר (54.6 בספטמבר) ומדד ההזמנות החדשות צנח ל-41.7 בחודש שעבר (51.3) ומדד הייצוא ירד ל-41.4 (48.8). מדד התעשייה עלה מ-50.0 בספטמבר ל-51.4 באוקטובר.

 

הממשלה הסינית החליטה על הגדלת ההוצאה לתשתיות, במטרה להמריץ את הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם לנוכח ההאטה הכלכלית העולמית. לשם כך הממשלה גם הורידה את שערי הריבית 3 פעמים בחודשיים האחרונים והפחיתה מיסים.

 

"הממשלה צריכה לנקוט באמצעים יעילים כדי להמריץ את הכלכלה" אמר וואנג קיאן, כלכלן בסניף של ג'יי.פי מורגן בהונג-קונג. "התחזית הכלכלית לסין מתדרדרת במהרה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x