$
תעשייה ופיננסים

המיליארדר ווילבור רוס: "1,000 בנקים עלולים לפשוט רגל"

רוס שיבח את יו"ר מריל לינץ' ג'ון תיין, שמנע קריסה בסגנון ליהמן ברדרס: "יהיה מעניין לראות לאן יגיע בהיררכיה של בנק אוף אמריקה"

סוכנויות הידיעות 17:0415.09.08

 ווילבור רוס יו"ר ומנכ"ל חברת ההשקעות WL Ross & co הזהיר בראיון לרשת הטלוויזיה NBC ש-1,000 בנקים אמריקאים עלולים לפשוט את הרגל בחודשים הקרובים. לדעתו, מצב זה יוצר הזדמנויות גדולות למשקיעים.

 

ג'ון ת'יין. "נהג בחוכמה" ג'ון ת'יין. "נהג בחוכמה" צילום: בלומברג
בראיון דיבר רוס גם על מכירת מריל לינץ' לבנק אוף אמריקה וחלק שבחים גדולים ליו"ר מריל ג'ון ת'יין. לדבריו, תיין הציל את מריל לינץ' מקריסה בנוסח ליהמן ברדרס. "זה לא סוף טרגי", אמר רוס על המכירה לבנק אוף אמריקה. "יהיה מעניין לראות לאן ת'יין יגיע בהיררכיה של בנק אוף אמריקה", הוסיף.

 

"אני חושב שהרבה בנקים אזוריים ייסגרו, בדיוק כפי שקרה במשבר ההלוואות והחסכונות בשנות התשעים", אמר רוס, שמתמחה ברכישת חברות הנתונות בקשיים ושיקומן, ובעיקר בעסקאות ממונפות. הוא הוסיף כי בכוונתו לחפש אפשרויות השקעה אטרקטיביות בין הבנקים הקטנים יותר וכי הוא מצפה לעזרה מהממשל במאמציו. "יהיו הזדמנויות, אך נצטרך סיוע פדרלי כדי להוציאן אל הפועל", אמר רוס בראיון.

 

הוא הוסיף והסביר כי לדעתו יהיו יותר מדי משקיעים שירצו לספק הון לקניית המוסדות הפיננסיים הגדולים, ולכן לא יהיו שם מציאות כמו במוסדות הקטנים יותר.

 

רוס בנה לעצמו מוניטין כאחד מיועצי פשיטת הרגל הטובים בארה"ב בשנות השבעים ולאחר מכן הקים את חברת ההשקעות שלו. הוא מופיע ברשימת 400 עשירי ארצות הברית של המגזין פורבס והונו מוערך ב-2 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x