$
תעשייה ופיננסים

ריצ'רד ברנסון מזהיר מפני ברית בין בריטיש איירוויז לאמריקן איירליינס

בעלי וירג'ין אטלנטיק כתב מכתב למועמדים לנשיאות ארה"ב ברק אובמה וג'ון מקיין בו הוא מזהיר שברית בין שתי החברות תפגע קשות בתחרות, ותוביל לעליית מחירים לצרכנים

סוכנויות הידיעות 16:4110.08.08
בעלי וירג'ין אטלנטיק ריצ'רד ברנסון כתב היום (א') מכתב למועמדים לנשיאות ארה"ב ברק אובמה וג'ון מקיין, בו הוא מזהיר את השניים שברית בין חברות התעופה בריטיש איירוויז ואמריקן איירליינס יפגע בתחרות.

 

במכתבו אמר ברנסון שהברית המוצעת "תפגע באופן חמור בתחרות בנתיבים הטראנס
אטלנטים הגדולים ותגרום נזק לצרכנים".

 

לדבריו, "חברות התעופה בכל מקום נאבקים עם מחיר הנפט הנוכחי, אך הפתרון לבעיותיהן לא צריך להימצא בהסכם אנטי-תחרותי שבסופו של דבר יוביל לתעריפים גבוהים יותר".

 

לדבריו, אחרי המיזוג המתוכנן בין בריטיש איירוויז למתחרה הספרדית איבריה, בריטיש ואמריקן איירליינס יחזיקו בכמעט מחצית מכל מועדי ההמראות והנחיתות בשדה התעופה הית'רו אם הברית ביניהן תמומש.

 

בריטיש ואמריקן פועלות כבר היום בשיתוף פעולה במסגרת ברית "עולם אחד", שמאפשרת לחברות בה לחלוק בקיבולת טיסות ובמתקנים בשדה התעופה. לפי הערכות, הברית המתוכננת החדשה בין שתי החברות תכלול שיתוף פעולה הדוק יותר גם בתחומים כמו טכנולוגיה, כירטוס ומינהלה.

 

ביום שישי אמר מקור המקורב לעניין לסוכנות הידיעות רויטרס שבריטיש איירווייז מתכננת להגיש בקשה בארה"ב במהלך השבוע הקרוב לבקש חסינות בתחום ההגבלים העסקיים כדי לאפשר ברית עם אמריקן איירליינס.

 

לפי דיווח ב"סאנדיי טלגרף", וירג'ין אטלנטיק עומדת לצאת בקמפיין פרסומי ובמאמצי לוביזם בהיקף של 3 מיליון ליש"ט בניסיון למנוע את הברית בין בריטיש לאמריקן.

 

העיתון "מייל און סאנדיי" דיווח שבריטיש מוכנה לוותר על זכותה להפעלת מאות טיסות טראנס אטלנטיות כדי לזכות בתמיכת הרשויות האמריקאיות בברית. לפי הדו"ח, נציגי בריטיש איירוויז יפגשו השבוע עם נציגי משרד המשפטים האמריקאי ויציעו לוותר על הטיסות.

 

בריטיש סירבה להגיב על דבריו של ברנסון, ורק אמרה ל-BBC שתפרסם הודעה לגבי הברית בימים הקרובים. בריטיש איירווייז רשמה ירידה של 88% ברווחי הרבעון השני של 2008 כתוצאה מהתייקרות הדלק וההאטה הכלכלית, ומסרה אז שהתעשייה מתמודדת כיום עם התקופה הגרועה ביותר אי פעם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x