סגור
סטפן סטף קרי  14/12/21
סטף קרי (AP)

סטף קרי הופך למיליארדר וריאל מדריד מאוד רווחית: השבוע שהיה בעסקי הספורט

סטף קרי יכול לפרוש בשקט עם חוזה עתק, חסויות בינלאומיות משותפות בהובלת קבוצת פוטבול ומועדון פרמיירליג, ערכים מעל כסף ב-NBA, והדו"חות הכלכליים של ריאל מדריד מעודדים. זה השבוע שהיה בעסקי הספורט

חסויות בינלאומיות? לסן פרנסיסקו 49ers וללידס יונייטד יש תוכנית
בעלות על קבוצות ספורט רבות מענפי ספורט שונים היא לא דבר חדש, ולרוב סינכרון ושיתוף פעולה בין הקבוצות השונות באותו פורטפוליו בעלות לא מתקיים. כנראה שלקבוצת הפוטבול האמריקאית סן פרנסיסקו 49ers ומועדון הכדורגל האנגלי לידס יונייטד יש רעיון אחר והוא חסויות בינלאומיות משותפות.
מנהל השיווק הבכיר של מועדון הפוטבול הציג בפודקאסט של SportsPro Media ששתי הקבוצות עובדות על הצעת חסויות למותגים המשלבים את נכסי שתיהן וכך ניתן לפנות למותגים גלובליים. כאמור, זרוע ההשקעות של קבוצת הפוטבול 49ers Enterprises מחזיקה ב-44% ממועדון הכדורגל האנגלי.
סטף קרי בדרך לחוזה שיא עם חברת אנדר ארמור
כשמותגי ספורט בכירים מחזיקים בחוזה שיתוף פעולה עם הכוכבים הכי גדולים הם יעשו הכל בכדי להאריך את ההסכם כמה שניתן. באנדר ארמור מבינים זאת וע"פ דיווחים שונים החברה עומדת לחדש את החוזה שלה עם סטף קרי בסכום עתק של מיליארד דולר עם חוזה לכל החיים. החוזה הנוכחי של קרי מוערך ב-20 מיליון דולר לשנה ועתיד להסתיים בשנת 2024. מעטים הספורטאים שזוכים לחוזים כאלה ובעבר חברת נייקי חתמה על חוזים כאלה עם מייקל ג'ורדן, לברון ג'יימס וכריסטיאנו רונלדו.
השמש שוקעת? נותנת חסות לפיניקס סאנס כנגד הבעלים המושעה
רוברט סארבר, אחד מבעלי קבוצת ה-NBA פיניקס סאנס, הושעה השבוע לשנה ונקנס בסכום של 10 מיליון דולר ע"י הליגה לאחר שנמצא אשם בהתבטאויות גזעניות וביחס מפלה כלפי נשים בסביבת העבודה של הקבוצה. בעקבות זאת, חברת פייפאל, המשמשת כנותנת חסות של הקבוצה הודיעה דרך מנכ"ל ונשיא החברה, דן שולמן, שלא תחדש את החסות בסיום העונה הנוכחית אם סארבר יחזור להיות מעורב לאחר ההשעיה.
קרנות השקעות בספורט ממשיכות לגייס כספים ולרכוש נכסים
בעוד שאנשים רבים מתלבטים היכן ואיך לפזר את ההשקעות שלהם נדמה שבעסקי הספורט אין בעיה לגייס כספים. קרן ההשקעות ארס מנג'מנט הודיעה על גיוס של 3.7 מיליארד דולר להשקעות בליגות וקבוצות ספורט מקצועניות ובחברות המשרתות את תעשיות הספורט והבידור. בפורטפוליו הנוכחי של ארס ניתן למצוא השקעות באתלטיקו מדריד, סן דייגו פדרס (בייסבול), קבוצת מקלארן (ספורט מוטורי) ואינטר מיאמי.
בעסקה אחרת, חברת ההשקעות סילבר לייק הגדילה את אחזקתה במועדון הכדורגל מנצ'סטר סיטי ב-4.1% מה שמציב את נתח הבעלות שלה על 14.5% מהמועדון ובכך הפכה לבעלים השניים בגודלם.
ולסיום, רק בשבוע שעבר קרן ההשקעות RedBird Capital Partners הודיעה על רכישת מועדון הכדורגל AC מילאן וכעת בקרן הודיעו על מכירה של נכסים בשווי 600 מיליון דולר לאחר שהקרן מכרה 40% מאחזקותיה בחברת OneTeam.
מועדון הכדורגל ריאל מדריד ממשיך להיות רווחי
אלופת אירופה הנוכחית פרסמה את הדוחות הכלכליים שלה ורשמה רווח של 13.2 מיליון דולר לעונת 2021-22. ההכנסות התפעוליות של המועדון עלו ב-10% ועמדו על סכום של 732.1 מיליון דולר בעוד שלמועדון יש גם יתרת מזומנים בשווי 425 מיליון דולר. חשוב לציין שכנגד המועדון עומד חוב של 263 מיליון דולר ללא הכללת חובות הקשורים לפרויקט הפיתוח של אצטדיון הסנטיאגו ברנבאו.