סגור

עכשיו זה רשמי: לברון ג'יימס הרוויח עד כה יותר ממיליארד דולר במהלך הקריירה שלו

כוכב הלייקרס הרוויח 346 מחוזיו ב-NBA ועוד 700 מיליון דולר מחסויות, השקעות וחברות מדיה. ספורטאים נוספים בעולם שהפכו למיליארדרים במהלך הקריירה הם ליאו מסי, כריסטיאנו רונאלדו, טייגר וודס ופלויד מייוות'ר. מייקל ג'ורדן עשה זאת שנים לאחר שפרש

לברון ג'יימס הוא מיליארדר באופן רשמי.


לפי אתר ספורטיקו ודיווח באתר מרקטווץ', כוכב לוס אנג'לס לייקרס הרוויח מעל מיליארד דולר במהלך הקריירה שלו ככדורסלן עד כה - חלק ממשחק וחלק מהשקעות ועסקאות שונות.
ג'יימס הרוויח 346 מיליארד דולר מחוזיו ב-NBA ועוד 700 מיליון דולר ממגוון עסקאות מחוץ למגרש כמו חסויות, חברות מדיה והשקעות. לפי החישובים, ג'יימס מרוויח לפחות 100 מיליון דולר מחסויות בלבד. התוספת היוקרתית החדשה היא Epic Games, שאף תשיק "חליפת לברון ג'יימס" במשחקה הפופולרי Fortnite.
ג'יימס הוא הספורטאי האמריקאי הראשון בארבעת הענפים המובילים שמרוויח מיליארד דולר בעודו בקריירה פעילה. מייקל ג'ורדן אמנם נחשב למיליארדר (הכניס כ-2 מיליארד דולר בחייו), אך הוא לא הגיע להכנסות של מיליארד דולר בזמן קריירת הכדורסל שלו. שחקני הכדורסל הקרובים ביותר לג'יימס מבחינת הכנסות הם קווין דוראנט (580 מיליון דולר) וסטף קרי (430 מיליון דולר).
1 צפייה בגלריה
לברון ג'יימס לוס אנג'לס לייקרס מרץ 2021
לברון ג'יימס לוס אנג'לס לייקרס מרץ 2021
לברון ג'יימס. מיליארדר
(צילום: איי פי)

שחקן הגולף טייגר וודס, המתאגרף פלויד מייוות'ר ושחקני הכדורגל כריסטיאנו רונאלדו וליונל מסי הרוויחו גם הם לפחות מיליארד דולר במהלך הקריירות שלהם, על פי CBS.
הסכמי חסות של מיליוני דולרים לאורך השנים מחברות כמו קוקה קולה, מקדונלד'ס וקיה, שבבעלות יונדאי, תרמו כולן להונו של ג'יימס, אך היו אלה כמה מהלכים עסקיים נבונים שהגדילו את התיק שלו.
ב-2003, כשלברון ג'יימס בחר בנייקי על פני ריבוק, הוא ויתר על 28 מיליון דולר. ג'יימס עשה ללא ספק את ההחלטה הנכונה מכיוון שזמן קצר לאחר מכן ביטלה ריבוק את תוכנית הכדורסל שלה. שנים לאחר מכן ג'יימס חתם על חוזה לכל החיים עם נייקי, שעשוי להגיע ליותר ממיליארד דולר (אם כי התנאים המלאים לא ידועים). כמו כן השקעות שונות, בין היתר במועדון הכדורגל האנגלי ליברפול וברשת הפיצריות בלייז, הכניסו לג'יימס עוד מיליונים מחוץ למגרש.