סגור

לברון ג'יימס צפוי לשבור עוד רף משוגע בקריירה שלו

כוכב הלייקרס יהיה שחקן ה-NBA הפעיל הראשון שירוויח מעל מיליארד דולר; אפילו מייקל ג'ורדן לא הגיע להכנסות בהיקף זה בזמן שהקריירה שלו התנהלה

לברון ג'יימס הוא שחקן ה-NBA הפעיל ראשון שצפוי להכניס יותר ממיליארד דולר במהלך הקריירה שלו.


הסרט בכיכובו של כוכב הלוס אנג'לס לייקרס ("ספייס ג'אם: אגדה חדשה") הפך לנצפה ביותר בארה"ב בסוף השבוע האחרון וכעת בפורבס מעריכים שעד סוף השנה, ג'יימס יהיה השחקן הפעיל הראשון שמגיע להכנסות של מיליארד דולר, ואף יותר מכך. מייקל ג'ורדן אמנם נחשב למיליארדר (הכניס כ-2 מיליארד דולר בחייו) אך הוא לא הגיע להכנסות של מיליארד דולר בזמן שקריירת הכדורסל התנהלה שלו.

1 צפייה בגלריה
לברון ג'יימס לוס אנג'לס לייקרס מרץ 2021
לברון ג'יימס לוס אנג'לס לייקרס מרץ 2021
לברון ג'יימס בלוס אנג'לס לייקרס
(צילום: איי פי)

מאז שלברון ג'יימס נבחר בדראפט ב-2003, הוא הכניס 330 מיליון דולר בשכר מקבוצות ה-NBA בהן כיכב (מיאמי היט, קליבלנד קוואלירס והלייקרס) ורווחיו מחסויות, מרצ'נדייז, עסקי המדיה שלו והשקעות צפויים להגיע ליותר מ-700 מיליון דולר. ג'יימס, לפי החישובים, מרוויח לפחות 100 מיליון דולר מחסויות בלבד. התוספת היוקרתית החדשה היא Epic Games, שאף תשיק "חליפת לברון ג'יימס" במשחקה הפופולרית, Fortnite.
שחקני הכדורסל הקרובים אליו ביותר מבחינת הכנסות הם קווין דוראנט (580 מיליון דולר) וסטף קרי (430 מיליון דולר). הספורטאים הפעילים היחידים האחרים שהגיעו להכנסות של מיליארד דולר הם טייגר וודס, פלויד מייוות'ר ג'וניור, כריסטיאנו רונלדו, ליאו מסי ורוג'ר פדרר.
דורנאט, לפי הערכות, גם כן יגיע להכנסות של מיליארד דולר. הוא צריך לקבל עוד כ-84 מיליון דולר מברוקלין נטס בשנתיים הקרובות ובערך עוד 85 מיליון דולר מנייקי עד 2024. כמו כן, דוראנט משקיע ביותר מ-75 חברות ויוזמות.