$
ספורט עולמי

הבעלים של ליברפול בדרך להנפקה

ענקית הספורט פנווי, המחזיקה בשליטה בליברפול ובקבוצת הבייסבול רד סוקס, בוחנת רכישה של קבוצה נוספת - ייתכן שמליגת ה-NBA. זאת לאחר ההשקעה שביצעו בה קבוצת ההשקעות הפרטית RedBird ולברון ג'יימס לפי שווי של 7.4 מיליארד דולר

פייננשל טיימס 21:1303.04.21
קבוצת פנווויי ספורטס, הבעלים של מועדון הכדורגל ליברפול ושל קבוצת הבייסבול בוסטון רד סוקס, עשויה לרכוש קבוצות ספורט מקצועיות נוספות ושוקלת לצאת להנפקה - זאת לאחר ההשקעה שנעשתה בה לאחרונה לפי שווי של 7.35 מיליארד דולר.  

 

בתחילת השבוע רכשו קבוצת ההשקעות הפרטית RedBird Capital וכוכב הכדורסל לברון ג'יימס את מניות המיעוט בפנווי, בעסקה המאשרת את מעמדה כאחת הקבוצות העסקיות החשובות ביותר בספורט העולמי.  
דיוגו ז'וטה שחקן ליברפול דיוגו ז'וטה שחקן ליברפול צילום: אי פי איי

 

בשיחה עם הפייננשל טיימס, יו"ר פנווי טום ורנר ומייסד RedBird, גרי קרדינלה, התחייבו להשתמש בהון החדש לרכישת קבוצות בליגות אחרות, כמו ה-NBA וליגת ההוקי האמריקאית או הכדורגל האירופי.

 

"קבוצת פנווי הוקמה לפני שני עשורים, ולדעתי יש לנו הרבה ידע וניסיון ביצירה והקמה של עסקים חדשים בספורט, בבידור ובתקשורת", אמר ורנר. "אנו רואים את גרי כשותף קריטי שיסייע לנו לזהות ולרכוש נכסים נוספים".

 

הדחף של פנווי לצמוח נובע מכך ששיחות קודמות עם RedBird וחברת ה-SPAC שלה RedBall על מיזוג הופכי פוטנציאלי - התפרקו.

 

מהלך כזה היה הופך את פנווי לחברה ציבורית ומקנה לבעלי הקבוצה בראשות המיליארדר ג'ון וו. הנרי תגמול כספי מהיר בטווח הקרוב לאחר שנים של ניהול זהיר של הרד סוקס וליברפול.

 

כשנשאל אם פנווי עדיין עשויה למכור את אחד המועדונים שבהם היא מחזיקה אמר ורנר: "אם מישהו נכנס לבית שלך ומציע לך מחיר מטורף, אתה בוחן את זה. אך האינטרס שלנו בהחלט הוא לשמור ולגדל את הנכסים שיש לנו. יש לנו מחויבות לתומכינו. לא רק במובן הכלכלי".
x