סגור
דן סניידר הבעלים של קבוצת הפוטבול וושינגטון קומנדרס
דן סניידר, הבעלים של קבוצת הפוטבול וושינגטון קומנדרס (צילום: AP)

המחיר הגבוה אי פעם שניתן לקבוצת ספורט - 6.05 מיליארד דולר

הבעלים של קבוצת הפוטבול וושינגטון קומנדרס, דן וטניה סניידר, התקשרו בהסכם למכירת המועדון לקבוצה בראשות ג'וש האריס שבבעלותו כמה קבוצות ספורט. ברקע, תחקיר של הוושינגטון פוסט לפיו סניידר לא מנע הטרדות מיניות בקבוצה. השיא הקודם נרשם באוגוסט אשתקד כשדנבר ברונקוס נמכרה ב-4.65 מיליארד דולר

תג המחיר הגבוה אי פעם שניתן לקבוצת ספורט. הבעלים של מועדון הפוטבול האמריקאי וושינגטון קומנדרס, דן וטניה סניידר, התקשרו בהסכם עקרונות לא בלעדי למכירת המועדון לקבוצה בראשות ג'וש האריס תמוכת 6.05 מיליארד דולר. כך לפי דיווחים בארה"ב.
ההסכם הסופי עדיין לא נחתם וקבוצה אחרת יכולה להגיש הצעה מתחרה בסכום גבוה יותר – כל עסקה שתיחתם נדרשת גם לאישור בעלי הקבוצות בליגת הפוטבול (NFL), שאמורים להתכנס לפגישתם הבאה ב-24-22 במאי (בהנחה שעד אז ייחתם הסכם סופי עם אחד הגורמים).
בכל מקרה, מחיר של 6.05 מיליארד דולר, סף המינימום נכון לעכשיו על פי הסכם העקרונות, הוא הסכום הגבוה אי פעם שניתן לקבוצת ספורט, בכל ענף שהוא בכל העולם. ככל הידוע יש עוד לפחות שתי קבוצות משקיעים שמעוניינות לרכוש את המועדון והן עשויות להציע סכום גבוה יותר.
השיא הקודם נרשם גם הוא בעסקת פוטבול וממש לאחרונה – דנבר ברונקוס נמכרה באוגוסט 2022 לקבוצה בראשות רוב וולטון, ממשפחת הבעלים של וולמארט, תמורת 4.65 מיליארד דולר.
האריס הוא מייסד שותף בחברת ניהול הנכסים Apollo Management ולפי פורבס שווי נכסיו עומד על 5.8 מיליארד דולר. הוא מוכר יותר כבעלים של מועדון הכדורסל פילדלפיה 76 ומועדון ההוקי ניו ג'רזי דבילס (באמצעות Harris Blitzer Sports & Entertainment). הוא גם מחזיק באנגליה במועדון הכדורגל קריסטל פאלאס.
דן סניידר רכש את וושינגטון קומנדרס במאי 1999 (עדיין בשמה הקודם וושינגטון רדסקינס) תמורת 800 מיליון דולר. בחודשים האחרונים הופעל עליו לחץ כבד מצד ה-NFL ומצד הבעלים של המועדונים האחרים בליגה למכור את המועדון, לאחר שבוושינטון פוסט פרסמו תחקיר נרחב נגד סניידר, לפיו נמנע ביודעין מלפעול נגד הטרדות מיניות בקבוצה. לפי דיווחים בארה"ב, ג'ף בזוס היה בין המעוניינים לרכוש את המועדון, אך סניידר סירב לנהל עימו משא ומתן בשל החשיפה בוושינגטון פוסט, העיתון שבשליטת בזוס.