ספורט עולמי

ה-NBA הפסידה העונה הכנסה של כ-1.5 מיליארד דולר

מדובר בהכנסות בסך של כ-6.5 מיליארד דולר, לעומת הצפי לעונה שעמד על 8 מיליארד דולר; בין הסיבות להפסדים: ביטול 171 משחקים עם קהל בגלל הקורונה וסכסוך עסקי-פוליטי עם סין

שירות כלכליסט 11:2025.10.20

קבוצות ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ה-NBA, הכניסו 1.5 מיליארד דולר פחות מהצפי המקורי של תחילת העונה. כך לפי דיווח של AP.

 

צפי ההכנסות לעונה בתחילתה עמד על כ-8 מיליארד דולר וההכנסות עמדו על כ-6.5 מיליארד דולר. לפי ה-NBA, הבועה ועלותה חסכה לליגה אובדן הכנסה נוסף של 1.5 מיליארד דולר.

 

 

ההפסדים מגיעים כתוצאה ממספר גורמים: הפסקת הליגה למספר חודשים בגלל הקורונה, ביטול 171 משחקים עם קהל, סיום הליגה בבועה בדיסני וורלד (ללא קהל) בעלות של כ-200 מיליון דולר וסכסוך עסקי-פוליטי-מדיני עם סין בעקבות הציוץ של הג'נרל מנג'ר לשעבר של יוסטון רוקטס, דריל מורי.

 

דריל מורי דריל מורי צילום: רויטרס

 

כל ליגת ספורט בעולם מדווחת על הפסדים ב-2020 בגלל קיום משחקים ללא קהל ואובדן ההכנסות ממכירת כרטיסים וימי משחק בעולמות. ב-NBA טוענים כי 40% מההכנסות של הקבוצות קשורות להכנסות מימי משחק ומכירת כרטיסים.

 

הנהלת ה-NBA מנהלת בימים האחרונים דיונים על חזרה לפעילות לעונת 2020/21 כשהערכות הן שהליגה תתחיל מחדש בדצמבר הקרוב. לפי "האת'לטיק" העונה עשויה להתחיל כבר ב-22 בדצמבר. ככל הנראה ללא קהל במגרשים. העונה תהיה מקוצרת - 72 משחקים ואז פלייאוף - ואמורה להסתיים לפני האולימפיאדה בטוקיו שתתחיל ב-23 ביולי.
x