$
ספורט עולמי

נגד גזענות מערכתית: ג'ורדן מקים קבוצה של מכונית אחת שתתחרה בנסקאר

כוכב הכדורסל צירף אליו את הנהג באבה וואלאס, שיהפוך לנהג השחור הראשון בתחרות; ג'ורדן עצמו הופך כעת לבעלים השחור השני אי פעם בסדרת הגביע של נסקאר. הקבוצה תתחיל להתחרות בשנה הבאה, ובהמשך ייחשפו שמה, מספר המכונית, היצרנית והספונסרים

שירות כלכליסט 12:1522.09.20

מייקל ג'ורדן מקים קבוצה שתתחרה במרוצי המכוניות של נסקאר - ותורכב ממכונית אחת. ג'ורדן חבר לשם כך לדני המלין, שזכה שלוש פעמים במרוץ דייטונה 500. באבה וואלאס ישמש כנהג. וואלאס הוא הנהג השחור הראשון בנסקאר, וג'ורדן הופך כעת לבעלים השחור השני אי פעם בסדרת הגביע של התחרות. וונדל סקוט הפך לבעלים השחור הראשון כשבין השנים 1961-1973 השתתף ב-495 מרוצים כנהג בקבוצה שלו עצמו. ניצחונו ב-1964 בג'קסונוויל 200 הפך אותה לתחרות היחידה עד כה שבה זכה נהג שחור.

 

הנהג, בובה וואלאס הנהג, בובה וואלאס צילום: רויטרס

 

ג'ורדן (57), כוכב שיקגו בולס שזכה 6 פעמים באליפות ה-NBA, אמר כי הקבוצה "תחנך קהל חדש", וציין כי היא גם "תפתח עוד הזדמנויות לשחורים במרוצי מכוניות". מוקדם יותר השנה התחייב ג'ורדן לתרום 100 מיליון דולר לאורך עשר שנים ליוזמות הנלחמות בגזענות מערכתית. "לאורך ההיסטוריה נסקאר התקשתה בכל נושא הגיוון וכמעט ולא היו בעלי קבוצות שחורים", הוסיף. "התזמון עכשיו מושלם שכן נסקאר הולכת ומתפתחת ומאמצת יותר ויותר שינויים חברתיים". 

מייקל ג'ורדן מייקל ג'ורדן צילום: איי פי

 

וואלאס (26) הגיב אף הוא למהלך. "זו הזדמנות ייחודית של פעם בחיים, שאני מאמין שתהיה התאמה מעולה עבורי בשלב זה בקריירה". מנסקאר ברכו על הצטרפותו של ג'ורדן, ואמרו כי "הנוכחות שלו במירוצים תחזק אותנו אף יותר ותוסיף התרגשות ומומנטום לספורט".

 

הקבוצה תתחיל להתחרות בשנה הבאה. בהמשך ייחשפו את השם שלה, מספר המכונית, היצרנית והספונסרים.

x