• תפריט
ספורט עולמי

סטארט-אפ שפיתח קסדה למניעת זעזועי מוח בפוטבול גייס כבר 30 מיליון דולר

הסטארט אפ VICIS מסיאטל פצח במסע גיוס הון. החברה שהוקמה ב-2013 הצהירה לאחרונה כי גיוס ההון שלה עומד על מעט פחות מ-30 מיליון דולר, שאמור לשמש למאמצים ליצור, להפיץ ולקדם קסדת פוטבול איכותית חדשה

שירות כלכליסט 16:3620.04.17

הסטארט-אפ VICIS מסיאטל פתח במסע גיוס הון. החברה שהוקמה ב-2013 הצהירה לאחרונה כי גיוס ההון שלה עומד על מעט פחות מ-30 מיליון דולר, שאמור לשמש למאמצים ליצור, להפיץ ולקדם קסדת פוטבול איכותית חדשה. על פי הדיווח, גיוס ההון האחרון אמור להגדיל את היכולת של VICIS לשווק את הקסדה, ZERO1 לאוניברסיטאות ולליגת הפוטבול (NFL).

 

החברה השקיעה בשלוש השנים האחרונות 20 מיליון דולר למחקר ופיתוח של הנושא לקראת השקת הקסדה. המטרה המוצהרת של הקסדה היא לנצל את השכבות המרובות שלה כדי להקל את הפגיעה ולבלום התנגשויות מכיוונים שונים.

 

שחקני פוטבול שחקני פוטבול צילום: רויטרס

 

הקליפה החיצונית של ה- ZERO1 נועדה להתקפל לאחר פגיעה כפי שעושה פגוש של מכונית. הכוונה אצילית, אך החברה נתקלה בכמה מהמורות בדרך לקבלה המונית.

 

עלות הקסדה עומדת על 1,500 דולר. באוגוסט 2016 חילקו אותה לשחקנים באוניברסיטת וושינגטון ובאוניברסיטת אורגון, אך היא הוחזרה לחברה לאחר שחלק מהשחקנים התלוננו עם לחץ במצח שיצר אי נוחות לאורך זמן.

 

בחברה ביצעו תיקונים והתאמות בהתבסס על המשובים שקיבלו, והיא תיבדק על שורה של שחקני פוטבול. הקסדה תחולק בקרב שחקנים של יותר מ-20 קבוצות של מכללות לקראת אימוני האביב. בנוסף, מעל 25 קבוצות מתכוונות לבחון את הקסדה בפעילויות מאורגנות בקיץ.

 

אחת הקבוצות שהצטרפה לבדיקות היא קבוצת הפוטבול של אוניברסיטת אלבמה בברמינגהם. האוניברסיטה תחלוק בתמלוגים עם החברה, והכספים ישמשו לביצוע מחקרים נוספים באוניברסיטה.

 

VICIS הודיעה בינואר על גיוס נפרד של 4 מיליון דולר, שהצטרף לגיוס אחר של 4 מיליון דולר באוקטובר 2016.

 

המשקיעים הנוכחיים בחברה כוללים את Peregrine Group, סטיבן סינג מנכ"ל Concur Technologies והשחקן לשעבר רוג'ר סטאובך. בנוסף, שורה של שחקנים בולטים בהווה ובעבר, כמו דאג בולדווין, ריצ'רד שרמן, בובי וגנר וג'רי רייס הן חלק מה"קואליציה" של VICIS, שעוזרים לקדם את החברה והמוצרים שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x