$
רכישות

תקרת השכר ב-NBA עולה הרבה מעל המצופה - 94 מיליון דולר לקבוצה

שחקנים חופשיים בדרג 1 יכולים כעת להרוויח עד 22 מיליון דולר בעונה, שחקנים מהדרג השני זכאים ל-26.4 מיליון דולר ולשחקני הדרג השלישי יש תקרה של 30.8 מיליון דולר

שירות כלכליסט 13:1019.06.16

טירוף השחקנים החופשיים ב-NBA קיבל דחיפה משמעותית בשישי בלילה כשמזכר של הליגה חשף כי תקרת השכר לקבוצה צפויה לטפס ל-94 מיליון דולר בעונה הבאה. 

 

 

 

פוסטר של דוראנט. בדרך לבוסטון? פוסטר של דוראנט. בדרך לבוסטון? צילום: איי אף פי

 

ביאהו ספורטס היו הראשונים לדווח על העלאת תקרת השכר. הסכום צפוי לעלות ב-24 מיליון דולר מהנתון של העונה הנוכחית שעמד על 70 מיליון דולר, ומס היוקרה יחל ב-113 מיליון דולר.

 

על פי הדיווח, העלאת תקרת השכר מובילה גם לעלייה בשווי חוזי המקסימום (max contracts). שחקנים חופשיים בדרג 1 (Tier 1) יכולים כעת להרוויח עד 22 מיליון דולר בעונה, שחקנים מהדרג השני זכאים ל-26.4 מיליון דולר ולשחקני הדרג השלישי יש תקרה של 30.8 מיליון דולר.

 

קווין דוראנט, הכוכב של אוקלהומה סיטי ת'אנדר, הוא השחקן הנחשק ביותר בשוק, והוא מדורג בטווח הדרג השני.

 

ב- ESPN.com מציינים כי מדובר בחדשות טובות במיוחד עבור בוסטון סלטיקס, שקרוב לוודאי שייהנו מתוספת של 53 מיליון דולר, שהופכת אותם למועמדים על שירותיו של דוראנט.

 

עם זאת, יש שמזהירים שהכסף הנוסף שמוזרם לליגה עלול להוביל כמה קבוצות לקבל החלטות גרועות. יש לזכור שתקרת שכר גבוהה יותר מלווה ברצפה גבוהה יותר, ולפי חלק מהערכות הרצפה תיקבע ל-84.6 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x