$
ספורט ופוליטיקה

ממשלת יוון לפיפ"א: "צריך לטהר את ההתאחדות לכדורגל היוונית"

בכירים בממשלה היוונית, שהורו להתאחדות לכדורגל במדינה לערוך רפורמות בעקבות מקרי שחיתות וקהל בעייתי, פרסמו הצהרה נזעמת בתגובה לאיום של פיפ"א להשעות את המדינה מתחרויות בינלאומיות

שירות כלכליסט 18:1610.04.16
בכירים בממשלה היוונית שהורו להתאחדות הכדורגל הלאומית לערוך רפורמות בעקבות מקרי שחיתות ובעיות שנתגלו עם הקהל באצטדיונים, פרסמו הצהרה נזעמת בתגובה לאיום של פיפ"א להשעות את המדינה מתחרויות בינלאומיות.

 

שחקן נבחרת יוון שחקן נבחרת יוון צילום: רויטרס

 

סגן שר התרבות והספורט, סטברוס קונטוניס הורה בחודש שעבר לבטל לחלוטין את טורניר הגביע בעקבות אלימות של האוהדים במשחק חצי הגמר בין פאוק סלוניקי ואולימפיאקוס. ביום שלישי כבר שלחה ועדת החירום של פיפ"א בהובלת הנשיא ג'יאני אינפנטינו, פקס בהול שבו הזהירה מההשלכות החמורות אם המשחק לא ישובץ מחדש. תאריך היעד נקבע ל-15 באפריל.

 

"ועדת החירום של פיפ"א החליטה לספק לרשויות ביוון דד-ליין חדש ל-15 באפריל - עד אז עליה לחזור בה מהחלטתה לבטל את הגביע, אחרת ההתאחדות תעמוד בפני השעיה אוטומטית", נכתב בהצהרה של פיפ"א.

 

התוצאה תהיה הצטרפותה של יוון לכווית ולאינדונזיה כמוקצה בפיפ"א בשל מה שמכונה "התערבות ממשלתית". עם זאת, 24 שעות לאחר האזהרה קונטוניס לא הראה סימני התקפלות והאשים את ההתאחדות בחוסר הוודאות הנוכחי.

 

"נותרו ימים ספורים לקיומה של ההתאחדות בתוך המוסדות הבינלאומיות", הגיב קונטוניס. "אני מצפה שההתאחדות תפצח באופן מיידי בתהליך טיהור עצמי, כפי שהוחלט בפגישות קודמות, אחרת הם יהיו אחראיים באופן בלעדי למה שעומד לקרות לכדורגל היווני, שכן הם הביאונו עד הלום. ראש הממשלה אלכסיס ציפרס עצמו ביטא את הנחישות של הממשלה לטיהור ולשקיפות בכדורגל, כפי שנדרש על ידי החברה, האוהדים, הבכירים והתקשורת. בעיות הניהול הכושל, העמימות והשחיתות בכדורגל היווני ידועים לכל".

 

הסיכון שלוקחת יוון להרחקה מאופ"א ומפיפ"א ישפיע גם על אוסטרליה, שקהילת המהגרים היוונים בה מונה 380 אלף איש. יוון שלא הצליחה להעפיל לטורניר היורו לאחר שסיימה אחרונה בבית שלה במוקדמות, אחרי איי פארו, קבעה שני משחקי ידידות ביוני בסידני ובמלבורן.

 

בשני המשחקים ביחד צפויים לצפות 130 אלף אוהדים. "להתאחדות הכדורגל של אוסטרליה נמסר כי ההתאחדות היוונית לא מצפה שהמצב הנוכחי ישפיע על המשחקים הבינלאומיים ביוני בין אוסטרליה ויוון", מסר דובר של ההתאחדות האוסטרלית לסידני מורנינג הרלד.

 

"עודכנו לגבי הדיונים בין ההתאחדות והממשלה היוונית, ואנחנו מודעים לתפקיד של אופ"א ופיפ"א. אנחנו מבינים שנקבע דדליין חדש להמשך החודש למציאת פתרון. בינתיים, אנחנו ממשיכים עם התכנונים למשחקים בסידני ובמלבורן".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x