$
רכישות

ההימור המוצלח של גולדן סטייט השיג להם MVP בזול

שלוש שנים לאחר שפציעות איימו לסיים את הקריירה שלו, זכה סטפן קרי מגולדן סטייט ווריורס בתואר ה-MVP של העונה

שירות כלכליסט 13:3405.05.15

שלוש שנים לאחר שפציעות איימו לסיים את הקריירה שלו, זכה סטפן קארי מגולדן סטייט ווריורס בתואר ה-MVP של העונה. קרי אמנם היה שחקן יעל כבר מכניסתו ל-NBA ב-2009 – קלע מוצלח עם שליטה טובה בכדור – הוא נאבק להישאר על המגרש בשנה השלישית שלו.  

 

 

 

סטפן קארי עם תואר ה-MVP. ירוויח פחות מ-24 מיליון דולר בשתי העונות הבאות סטפן קארי עם תואר ה-MVP. ירוויח פחות מ-24 מיליון דולר בשתי העונות הבאות צילום: רויטרס

 

בעונת 2011-12, שיחק קרי 26 משחקים בלבד, וסבל מפציעה חוזרת בקרסול. עד עונת 2012 הוא הספיק לעבור שני ניתוחים בקרסול בפגרה, ועלו חששות שהקריירה שלו תסתיים מוקדם מהצפוי.

 

על אף החששות האלה, הווריורס וקרי חתמו באוקטובר 2012 על הארכת החוזה בארבע שנים בשווי 44 מיליון דולר. זה אמנם היה פחות מהארכה לחמש שנים בגובה 80 מיליון דולר לה הוא היה זכאי תחת התנאים המקוריים, אך החוזה הזה נחשב כבעל סיכון גבוה.

 

הפרשנים הגדירו את החוזה החדש כ"הימור גדול" מכיוון ש"לאיש אין מושג אם הוא יכול להישאר על המגרש".

 

פרשן אחר טען כי על פניו החוזה טוב יותר לקרי מאשר לקבוצה. "הווריורס מהמרים כל כך הרבה כסף שבעיית הקרסול של קרי היא נחלת העבר, ושהוא יוכל לשוב להיות אותו שחקן יעיל שפספס רק 10 משחקים בשתי העונות הראשונות שלו ב-NBA".

 

הג'נרל מנג'ר של הקבוצה, בוב מאיירס אמר בשעתו על החוזה: "נדע רק לאורך זמן אם זה נכון, אבל מבחינתנו שמנו 44 מיליון דולר על השולחן כדי להראות את האמון שלנו בו. זה מראה על האמונה שלנו בבריאות שלו: אפשר היה להמר בעד או להמר נגד, אנחנו החלטנו בעד".

 

כעת, 23.4 מיליון דולר שירוויח קרי בשתי העונות הבאות הפכו להיות המציאה הטובה ביותר בליגה. מעבר לכך שהוא נבחר ל-MVP, הוא נחשב גם לקלע המסוכן ביותר בליגה – שחקן שמסוגל למוטט הגנה ולהשתלט על כל משחק בכל זמן.

 

החוזה שלו מעניק לווריורס גם יתרון גדול בהמשך. הוא אפילו לא השחקן השלישי המרוויח ביותר בקבוצה. גרעין השחקנים שכולל את קרי, קליי תומפסון, אנדרה איגודאלה, אנדרו בוגוט ודריימונד גרין (בהנחה שיוחתם מחדש בפגרה), ירוויחו כולם שכר של שמונה ספרות בהמשך. אולם בשל העלייה הצפויה בתקרת השכר ב-2016 וב-2017, לווריורס אמורה להיות היכולת להוסיף עוד שחקנים מוכשרים לסגל.

 

עם זאת, היתרון יגיע לסופו ב-2017 כשקרי יהפוך להיות סוכן חופשי, והחתמתו מחדש תעלה להם יותר מ-30 מיליון דולר בעונה. עד אז, הווריורס הימרו על שחקן מבטיח אך בעל סיכון לפציעה, וזכו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x