$
רכישות

פיפ"א בדרך להרחיק את ריאל ואתלטיקו מדריד משוק העברות השחקנים

תחנת הרדיו הספרדית Cadena SER מדווחת כי פיפ"א צפויה לאסור על שתי הקבוצות להחתים שחקנים חדשים בחלונות ההעברות בקיץ ובחורף, על רקע הפרת חוקים הנוגעים להעברת שחקנים קטינים

שירות כלכליסט 12:3229.04.15

תחנת הרדיו הספרדית Cadena SER מדווחת כי פיפ"א צפויה לאסור על ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד לקחת חלק בשני חלונות העברה, בעקבות הפרת החוקים הנוגעים להעברת קטינים. אם האיסור אכן יוטל, פירוש הדבר ששתי הקבוצות לא יוכלו להחתים שחקנים בקיץ הקרוב ובחורף שאחריו. לחדשות עשויות להיות השלכות מרחיקות לכת והן עלולות להוביל לקיץ פרוע במיוחד בשוק העברות השחקנים. 

אתלטיקו נגד ריאל מדריד. פעילות בקיץ? אתלטיקו נגד ריאל מדריד. פעילות בקיץ? צילום: איי אף פי

 

האיסור, כאמור, עדיין אינו רשמי, אך קשה להאמין כי לא ייצא בסופו של דבר לפועל. ב-Cadena SER, תחנת רדיו אמינה, לא זורקים סתם השערות באוויר, אלא מדווחים כי פיפ"א כבר עדכנה את אתלטיקו מדריד ואת התאחדות הכדורגל הספרדית על כוונותיה. גם ריאל מדריד ידעה כי זה עומד לקרות. בינואר פרסמה הקבוצה הצהרה מפורטת שבה תיארה את עמדתה בנושא, והסבירה כי להערכתה היא לא הפרה שום חוק. שתי הקבוצות לא הגיבו עד כה באופן רשמי על הידיעה.

 

האשמה של פיפ"א נשמעת מוצדקת. בדיקה באתרי האינטרנט של שתי הקבוצות חושפת רשימה של שחקנים בקבוצות הנוער שהוחתמו הרבה לפני שמלאו להם 18 ואינם תושבי האיחוד האירופי. זאת, בנוסף לשחקנים בקבוצות הצעירות יותר שלא ניתן להשיג עליהם מידע דרך האינטרנט. על פי ההצהרות של ריאל מדריד, פיפ"א חקרה עד 51 שחקנים בחשד שההעברה שלהם לא הייתה חוקית.

 

העונש שיוטל על שתי הקבוצות ממדריד זהה לעונש שהוטל על ברצלונה על עבירה דומה. הסיבה היחידה שלקח יותר זמן להעניש את ריאל ואתלטיקו היא שברצלונה היה גלויה יותר במעשיה. הקבוצה לא ניסתה להסתיר את ההעברות או לטעון שפעלה לפי החוקים. הטענה העיקרית של ברצלונה הייתה ש"לה מאסיה" (האקדמיה של ברצלונה) הוא מקום נהדר לילדים, ושהם דאגו למשפחות שלהם ואף אחד לא נוצל, ולכן אין סיבה להעניש אותם.

 

על אף הוודאות שהעונש יוטל על שתי הקבוצות, ישנו סיכוי גבוה ביותר שהוא לא ייכנס לתוקף כבר בקיץ הקרוב. קרוב לוודאי ששתי הקבוצות יערערו על העונש, ובשל הליכי הערעור, הקבוצות יורשו להחתים שחקנים עוד הקיץ. כאן כבר ניתן לשער שהן ככל הנראה יחתימו שחקנים צעירים, ימכרו שחקנים מבוגרים יותר ויוודאו שהן מוכנות לחורף. עם זאת, קרוב לוודאי שהן יפסידו בערעור, והאיסור על השתתפות בחלון ההעברות יהיו על שני החלונות הבאים - בדיוק כמו במקרה של ברצלונה, שלא יכולה לקנות שחקנים עד ינואר הבא.

 

ההערכה נוספת היא שהקבוצות יפצחו במסע רכישות רחב היקף. ריאל מדריד מקושרת לדיוויד דה חאה ממנצ'סטר יונייטד ופול פוגבה מיובנטוס.היא כבר רכשה את את המגן דנילו מפורטו. היא ככל הנראה תצטרך להיפטר משניים-שלושה שחקנים כדי להרשות לעצמה לרכוש את פוגבה ודה חאה. גארת' בייל, איסקו ורפאל וראן מחוזרים על ידי קבוצות רבות, ואם יימכרו אז זה יהיה במחירי פרמיום.

 

בכל אופן, האיסור הוא על הרישום, כך ששתי הקבוצות יוכלו להחתים שחקנים ופשוט להשאיל אותם לקבוצות אחרות. ההערכה היא שברצלונה תפעל כך בקיץ הקרוב. פעילות מאסיבית של ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד בשוק העברות השחקנים יכולה ליצור תגובת שרשרת שתביא לקיץ עמוס במיוחד בשוק העברות השחקנים - חרף הפייר פליי הפיננסי.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x