$
אירועי ספורט

משחק על 134 מיליון ליש"ט

גמר פלייאוף הצ'מפיונשיפ הוא המשחק עם הפרס הגדול ביותר. איך מגיעים לסכום הזה?

שירות כלכליסט 18:5622.05.14

גמר פלייאוף הצ'מפיונשיפ, ליגת המשנה של הפרמיירליג, מפורסם בשל היותו המשחק בעל הפרס הכספי הגדול ביותר. והגמר העונה, בין דרבי קאונטי לק.פ.ר הוא משחק גמר פלייאוף הצ'מפיונשיפ היקר בכל הזמנים: הפרס הוא 134 מיליון ליש"ט לפחות.

 

 

 

 

בניון במדי ק.פ.ר. המפסיד יקבל 1.5 מיליון ליש"ט בניון במדי ק.פ.ר. המפסיד יקבל 1.5 מיליון ליש"ט צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

איך מגיעים לסכום הזה? ובכן, העולה לפרמיירליג תקבל 62 מיליון ליש"ט בעונה הבאה מזכויות שידור - גם אם תסיים במקום האחרון בליגה. הקבוצה שעלתה תקבל גם 72 מיליון ליש"ט נוספים בצורת "דמי מצנח" אם תרד לליגת המשנה אחרי שנה. אם לא תרד לליגת המשנה, אז ההכנסות ימשיכו לעלות - גם דרך כספי טלוויזיה אבל בעיקר דרך מכירת כרטיסים וספונסרשיפ.

 

לשם השוואה, "המשחק הכי שווה" הכי קרוב הוא קרב האגרוף השווה ביותר העניק לפלויד מיוות'ר ג'וניור סכום של 47.7 מיליון ליש"ט - הרבה פחות מ-134 מיליון ליש"ט. הפרס הגדול ביותר בגולף, למשל, הוא 6.9 מיליון ליש"ט (FedEx קאפ). בדובאי קאפ, "אליפות העולם" למירוצי סוסים, הפרס הוא 6.9 מיליון ליש"ט. פיפ"א תחלק רק 5.97 מיליון ליש"ט (10 מיליון דולר) יותר לזוכה של המונדיאל הקרוב מאשר לסגניתה (35 מיליון דולר לאלופה ו-25 מיליון דולר לסגניתה). ההבדל בפרס שמקבלת הזוכה בליגת האלופות ולפרס שמקבלת סגניתה הוא רק 3.26 מיליון ליש"ט.

 

אגב, הזוכה בגמר שישוחק בשבת יעביר 1.5 מיליון ליש"ט למפסידה. טו סמולר דה השפלה כמו שאומרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x