$
ספורט ופוליטיקה

מועצת טראפורד קבעה: אולד טראפורד הוא "נכס בעל ערך לקהילה"

זאת, לאחר שקרן האוהדים הגישה הצעה שתאפשר לקהילה המקומית לרכוש את האצטדיון ההיסטורי במידה ויועמד אי פעם למכירה

סוכניות הידיעות 15:1704.08.13

מנצ'סטר יונייטד ביקשו ממועצת טראפורד לשקול מחדש את החלטתה לרשום את אצטדיון אולד טראפורד כ"נכס בעל ערך לקהילה". זאת לאחר שקרן האוהדים של מנצ'סטר יונייטד (MUST) הגישה הצעה שתאפשר לקהילה המקומית לרכוש את האצטדיון ההיסטורי במידה ויועמד אי פעם למכירה.

 

אולד טראפורד. משפחת גלייזר השקיעה 90 מיליון ליש"ט באצטדיון? אולד טראפורד. משפחת גלייזר השקיעה 90 מיליון ליש"ט באצטדיון?

 

ההצעה התקבלה ביום רביעי בערב, אך אלופת הפרמיירליג פרסמה בתגובה הצהרה שבה הדגישה כי בכוונתה להילחם נגד ההחלטה. "הקבוצה קיבלה את ההחלטה של מועצת טראפורד. אולד טראפורד הוא כמובן מקום מיוחד, הוא הלב והנשמה של המועדון. אנחנו במועדון מתייחסים לאצטדיון בצורה זו ולכן בשמונה השנים האחרונות הבענו את המחויבות שלנו לאולד טראפורד בכך שהשקענו 90 מיליון ליש"ט לשדרוג המתקנים שלו, ובכוונתינו להמשיך ולהשקיע עוד בעתיד", נכתב בהצהרה.

 

"עם זאת אנחנו חוששים שהחקיקה לא תיושם בצורה נכונה, וכתוצאה מכך ייקבע תקדים במחוז. לפיכך, אנחנו מבקשים מהמועצה לציית לתהליך בחינת החוקים כדי לוודא שהחקיקה תיושם כפי שהתכוונה. אנחנו נמשיך לשמור על ערוץ תקשורת פתוח עם המועצה".

 

קרן האוהדים אמנם מודה כי לבעלים הנוכחיים של הקבוצה, משפחת גלייזר, אין כל כוונה בשלב זה למכור את המועדון או את האצטדיון, אך קראה לאוהדים להפעיל לחץ על חברי המועצה כדי לקדם את ההצעה במסגרת חוק הלוקאליות (Localism Act).

 

האתר של זכויות הקהילה מסביר כי קבוצות מקומיות "יכולות להשתמש בהצעת החוק זכויות הקהילה כדי לעצור את המכירה של בניינים או קרקעות החשובים להם כמו פאבים, חנויות, ספריות או מגרשי כדורגל מקומיים. החוק מעניק לקהילה זמן לגבש הצעה לרכוש את האתר".

 

קבוצת האוהדים Spirit Of Shankly מליברפול הגישה למועצת העיר ליברפול הצעה דומה בקשר לאצטדיון אנפילד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x