$
אירועי ספורט

תוכנית הפיתוח של הרולאן גארוס נעצרה על ידי בית המשפט הצרפתי

פדרציית הטניס הצרפתית מתכננת לערער על ההחלטה "מעוררת התדהמה" לעצור תוכנית פיתוח למגרשי הטניס בעלות של 273 מיליון יורו

סוכנויות הידיעות 17:1104.03.13

פדרציית הטניס הצרפתית (FFT) יוצאת נגד ההחלטה "מעוררת התדהמה" של בית הדין המנהלתי בפריז לעצור את תוכניות הפיתוח בעלות 273 מיליון יורו של מתחם הרולאן גארוס, ומתחייבת להגיש ערעור.

 

 

מגרש הרולאן גארוס. איגודי התושבים נלחמו בתוכניות הפיתוח של המגרשים מגרש הרולאן גארוס. איגודי התושבים נלחמו בתוכניות הפיתוח של המגרשים צילום: אם סי טי

 

הפרויקט אושר במקור כבר לפני שנתיים וזכה לתמיכת פדרציית הטניס והממשלה הצרפתית, אך ביום שישי בית הדין פסק כי לא התחשבו בתלונות של התושבים המקומיים במידה מספקת, והתשלום שהקציבה הפדרציה היה נמוך מדי. איגודי התושבים נלחמו בתוכניות הפיתוח של המגרשים המארחים את טורניר הגרנד סלאם של אליפות צרפת הפתוחה, בטענה כי יהיו להן השפעות שליליות על הסביבה, בייחוד על הגנים הבוטניים הסמוכים.

 

"פדרציית הטניס הצרפתית קיבלה בתדהמה את החלטת בית הדין", נמסר בהצהרה שפרסמה הפדרציה. "נערער על הבסיס לביטול ונשכנע כי מדובר בפרויקט שיכבד את האתר, ולפיכך נבקש לעכב את ביצוע הפסיקה".

 

ממשרדו של ראש עיריית פריז ברטרנד דלנואה נמסר: "עיריית פריז נחושה לממש את הפרויקט המקסים הזה, ועלינו להסכים עם ה-FFT בנוגע לצעדים הבאים שיש לנקוט".

 

ההסכמה להמשיך ולקיים את אליפות צרפת הפתוחה ברולאן גארוס הושגה לאחר שבפברואר 2011 אישרוב-FFT  את תוכניות השיפוץ למתחם הפריזאי.

 

שלושה פרויקטים אחרים היו מועמדים לאירוח האירוע החל מ-2016, אך פריז גרפה 70% מהקולות בסיבוב הסופי וגברה על מרנה לה ולה, זאת לאחר שבסיבובי הצבעות קודמים הודחו ורסאי וגונס.

 

אליפות צרפת נערכת ברולאן גארוס מאז 1928, אולם בשנים האחרונות האתר, המשתרע על פני 85 דונם ונחשב לקטן ביותר מבין המתחמים המארחים את ארבעת אירועי הגרנד סלאם, מתקשה להתמודד עם הביקוש ההולך וגובר של האוהדים. בעקבות השיפוץ המתוכנ, המתחם היה אמור להתפרש על פני קרוב ל-220 דונם ואף לכלול 35 מגרשים חיצוניים, אצטדיון חדש עם 5,000 מושבים ומרכז תקשורת חדש. למגרש המרכזי, פיליפ קרטייה, מתוכנן עיצוב מחדש שיכלול גם גג ניתן להזזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x