$
חסויות וזכויות שידור

אל ג'זירה כבשה את גם שידורי הכדורגל בארה"ב

הרשת הקטארית תשיק רשת שידורי ספורט בארה"ב - beIN Sports USA וכבר רכשה את זכויות השידור למשחקים מהליגה הספרדית והאיטלקית כמו גם מהקופה אמריקה

סוכנויות הידיעות 16:4124.05.12

רשת אל ג'זירה תשיק באוגוסט שני ערוצי ספורט בארצות הברית, מהלך שעשוי להעלים משחקים מהליגות הספרדיות והאיטלקיות ממערכות כבלים רבות.

 

הרשת הקטארית הודיעה כי השיגה את זכויות השידור למשחקי הלה ליגה הספרדית, סריה A האיטלקית וליגה 1 הצרפתית, וכן לקופה אמריקה, ומשחקי

המוקדמות בדרום אמריקה למונדיאל 2014 שייערך בברזיל. ההשקה עשויה להכין את הקרקע לניסיון לזכות בזכויות השידור גם למשחקי ליגת הפרמיירליג, שנחשבת פופולארית יותר בארה"ב, כשתמכור השנה את הזכויות לעונת 2013-14.

 

הרשת החדשה תיקרא beIN Sports USA. המנהל יוסוף מוחמד אל- עוביידי אומר כי הערוץ יהווה "דרך חדשה וטובה יותר לצפות בספורט".

 

לדבריו, הרשת נמצאת "בשלבים הסופיים של משא ומתן עם מספר ספקים, לאחר שהצליחו להבטיח שתי עסקאות גדולות שיכניסו את הערוץ לבתי המנויים כבר באחד באוגוסט". עם זאת, בהתחשב בזמן הקצר שנותר לפני תחילת העונה הבאה כדי להשיג הסכמים עם Multiple System Operators, לה ליגה וסריה A עשויות להפסיד נתח ניכר מההפצה שלהן בארה"ב. כתוצאה מכך תופחת הבולטות בארצות הברית של כוכבים כמו ליאו מסי מברצלונה, כריסטיאנו רונאלדו מריאל מדריד וזלאטן איברהימוביץ ממילאן.

 

ערוץ פוקס כדורגל ( Fox Soccer ) והערוץ הנוסף שלו פוקס "כדורגל פלו"ס שידרו את משחקי הליגה האיטלקית מאז עונת 2007-8, אז רכשה פוקס על הזכויות. פוקס שמרה על הזכויות לשני אירועי הכדורגל האירופי הנצפים ביותר. היא תשדר את משחקי הצ'מפיונס ליג של אופ"א עד 2014-15, לאחר שבאוגוסט 2009 רכשה את הזכויות, שהיו בידיה של ESPN מאז 1994-95.

 

כמו כן, משדרת פוקס את משחקי הפרמיירליג מאז 1998. אם כי מאז אוגוסט 2009 היא משכירה ל-ESPN חלק מהזכויות. עסקת הפרמיירליג של פוקס תקפה עד עונת 2012-13, ולפיכך אל ג'זירה תוכל להגיש הצעה משל עצמה עבור חבילת שידור הזכויות לשלוש העונות הבאות.

 

בנוסף, החל מהעונה הבאה תשדר פוקס את משחקי הליגה האירופית, במקומה של GolTV, במסגרת חוזה לשלוש שנים שממשיך עד 2014-15.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x