$
ספורט ישראלי

עכשיו זה רשמי: אבנר קופל ימונה ליו"ר איגוד הכדורסל

נציגי מכבי והפועל הגיעו להסכם לפיו קופל יחליף את שי שני בתפקיד. שני: "הייתי הספוג של האיגוד. אני פגוע, אבל נאמן לדרכי"

כתב ynet 15:2925.01.12

קודקוד חדש באיגוד הכדורסל. עכשיו זה רשמי: אבנר קופל ימונה ליו"ר איגוד הכדורסל החדש, ויחליף בתפקיד את שי שני.

 

נציגי סיעת מכבי הגיעו להסכם עם סיעת הפועל, על כך שקופל יהיה היו"ר החדש. סיעת בית"ר, שהעמידה את קופל כמועמד מטעמה, זכתה לאחר מכן גם בתמיכתן של סיעות

הפועל, אליצור ואס"א.

 

במהלך השבועות האחרונים, סיעת מכבי, שהתנגדה להחלפתו של שי שני, היו"ר המכהן, ניסתה למנוע את המהלך. מחר הייתה אמורה להתקיים הישיבה המכרעת בנושא, אך כאמור, היום יישרה סיעת מכבי קו והודיעה כי תתמוך גם כן בקופל.

 

שי שני כינס מסיבת עיתונאים ואמר: "אני הייתי "הספוג" של האיגוד, נתתי גיבוי מלא לכל המנהלים ומקבלי ההחלטות. זכיתי מכם בצדק, לעיתים שלא בצדק, לביקורת קטלנית, לעיתים בונה. קיבלתי את זה בהבנה. לצערי כנראה נתתי אמון קצת יותר מדי, חטאתי בשלבים מסוימים בחטא הנאיביות. אני שלם עם עצמי. אני סבור כי ההנהלה הנוכחית שנבחרת באפריל 2008 מיצתה את עצמה".

 

שני הוסיף כי "החלטות צריכות לעבור בשקיפות מלאה וכל דבר אחר אין לו לא בסיס מוסרי ולא ענייני. אני שלם עם כל המהלכים שעשיתי בחודשיים האחרונים. בכל מקרה לא הייתי מתמודד לקדנציה נוספת, מסיבות אישיות. כל אחד שעושים לו פוטש, מדיחים אותו, נפגע מזה. אני לא אספר סיפורים, אני לא אגיד שזה לא פגע בי, אני מרגיש פגיעה, זה לא היה נכון גם ברמה האישית אבל שוב, הנושא העקרוני היה הרבה יותר חשוב".

 

"התוקף המוסרי של המהלך היה חשוב לי בראש ובראשונה. הייתי ועדיין נאמן לדרכי. פנו אליי אנשים בימים האחרונים שאתפטר ואפנה את מקומי, "תתנהג יפה", אמרו לי. ברגע שפנו אליי ואמרו לי את זה, זה הדבר שהכי העליב אותי. זה בטח לא אני, לא חיפשתי כבוד. הגעתי מתוך אמונה והתנדבות מלאה והשקעתי כאן שעות רבות ואני שמח שעשיתי את זה." 

 

 

עמותת אומץ ציינה כי היא רואה את כוונת הנהלת האיגוד בחומרה רבה ורואה בכך יום שחור לכדורסל בישראל, לאור זאת תגיש עתירה לבית משפט מחוזי נגד המינוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x