$
ספורט עולמי

מה עושים עם ליגת אירופה הזאת?

התחרות סובלת מחוסר עניין באירופה. מה עושים? הופכים אותה לתחרות איזורית. אולי זה יציל אותה

אוריאל דסקל 12:2729.09.11

ליגת אירופה, שתוארה על ידי "האינדיפנדנט" כ"בן הממזר של גביע המחזיקות וגביע אופ"א", היא טורניר שמתקשה להצית את הדמיון של אוהדי הכדורגל באירופה. למען האמת, זה פשוט טורניר משעמם. 

 

אופ"א אימצה עבור ליגת אירופה את מבנה של ליגת האלופות (שלב הבתים ואז מכירה

קולקטיבית של חוזי השידור והספונסרשיפ) אך זה לא הפך את "גביע אירופה" - לשעבר גביע אופ"א - ליותר מעניין. ההיפך, הליגה הפכה לליגת האלופות לעניים. 

 

אז איך אפשר להפוך את ליגת אירופה למעניינת יותר, לפחות למשתתפות - שרבות מהן, במיוחד מהליגות הגדולות - מתייחסות אליה כאל "גביע הליגה", הטורניר השלישי בחשיבותו, שאפשר לשחק בו עם קבוצת המילואים.

 

אופ"א צריכה להפוך את ליגת אירופה לתחרות אזורית, ולחלק את הבתים לפי האיזורים באירופה. יריבויות מקומיות גורמות לדם לבעבע, הרבה יותר מאשר משחקים ללא קונטקסט היסטורי בין לצאיו ל-FC ואסולי או סלובן ברטיסלבה נגד אתלטיק בילבאו. כשהיריבות המקומיות נפגשות שנה אחר שנה, היריבות מתחזקת, סיפורים נרקמים והדם הופך לרע ועכור יותר (במובן הספורטיבי). זה המתכון להפוך כל משחק בינלאומי ליותר מעניין. מהבתים האיזוריים יעלו לשלב הנוק-אאוט - ואז קבוצות יוגרלו נגד יריבות מאיזורים אחרים.

 

להפוך את ליגת אירופה לליגת איזורית זה מהלך שיציל את ליגת אירופה. כי רובין קזאן נגד דינמו קייב זה משחק הרבה יותר מעניין לרוסים ולאוקראינים מאשר מכבי תל אביב נגד דינמו קייב. בית עם FC קופנהגן, מאלמו, OB אודנזה ורוזנבורג יעניין את הספונסרים וחברות התקשורת הסקנדינביים הרבה יותר מאשר בית עם קבוצה רומנית אלמונית, אימפריה אירית, קבוצה ברת מזל מישראל וקבוצה עייפה מהפרמיירליג.

 

פיכת שלב הבתים לשלב איזורי יהפוך את התחרות ליותר מעניינת למקומיים – אה, וגם תהפוך את הנסיעות בשלב הבתים להרבה יותר קלות וזולות לאוהדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x