$
ספורט ישראלי

החובות הכריעו: הפועל פתח תקווה הגישה בקשה לפירוק

אחד ממועדוני הפאר של הכדורגל הישראלי בחובות של 17.5 מיליון שקל והגיש בקשה לפירוק

כתב כלכליסט 15:0205.07.11

הפועל פתח תקווה, אחד ממועדוני הפאר של הכדורגל הישראלי, בחובות של 17.5 מיליון שקל והגיש בקשה לפירוק.

 

המטרה של חברי העמותה היא לאשר תקציב מינימום (11.5 מיליון שקל), כדי שהקבוצה תוכל לעבור בבקרה התקציבית ולשחק בליגה הבכירה, למרות הפחתת 9 הנקודות הצפויה. במועדון

ממשיכים לחפש בעלים חדש, אולם בעיקר פועלים למחוק את החובות ולאפשר העברת הבעלות נקייה.

 

בבקשת הפירוק שהוגשה היום לביהמ"ש, צוין כי הקבוצה חייבת 14.45 מיליון שקל למס הכנסה, 1.25 מיליון שקלים לספקים שונים, ו-1.8 מיליון שקלים למכבי פ"ת עבור פינוי האצטדיון הקודם של הקבוצה. סך החובות עומד על 17.5 מיליון שקל. בקבוצה לא אישרו את המספרים אך טענו כי מס ההכנסה הוא הנושה העיקרי.

 

מהלך הפירוק מגיע בעקבות מעורבות הקבוצה וראשיה בפרשת "הכדור המרכזי", שאחרי פרסום החקירות בעניינה הודיע הבעלים גל חצור כי יעזוב את פ"ת. מלבד גל חצור, עזבו את הקבוצה גם תומר סיני ודני לוי. לאור הליך הפירוק נראה כי יעזבו מספר שחקנים כמו עידו אקסברד, שעשוי לעבור לשרלרואה הבלגית, וגל כהן, בו מתעניינת בני יהודה.

 

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות לא קיבלה שום מסמך על בקשה לפירוק של הפועל פתח תקווה. אם וכאשר יגיע נתייחס לכך לגופו של עניין".

 

ההתאחדות לכדורגל יידעה את הקבוצה שלטענתה החוב האמיתי נע בין 2.5 ל-3 מיליון שקל, ולא מגיע לסכום של 17 מיליון שקל.

 

"התהליך הזה לא נועד לחסל את הפועל פתח תקווה", אמר עו"ד רועי שובל - המפרק הזמני של הקבוצה. "ההפך הוא הנכון - ההליך הזה נועד להכין את הפועל פתח תקווה לעונה החדשה".

 

"זו החלטה לא קלה", אמר המנכ"ל אפי צפריר, "יש שלוש יורדות לליגת המשנה השנה, ויהיה קשה לשרוד. יש כאן הרבה מאוד בעיות - עיריית פתח תקווה קיצצה מתקציב הקבוצה בהחלטה שרירותית לחלוטין. אנחנו אבל רוצים להפסיק להסתכל אחורה ולהתחיל לההסתכל קדימה". בקשר למכירת שחקנים, אמר צפריר - יבוא מפרק והוא יקבל את ההחלטות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x