$
ספורט ישראלי

המיץ של הזבל צריך להרים ראש

אוהדי הפועל פתח תקווה צריכים להראות לאנשים שמנהלים את הקבוצה שהם לא יכולים לעשות שום דבר בלי מי שהם מכנים "המיץ של הזבל"

אוריאל דסקל 18:0722.05.11

לפני כמה שנים נכנס דני לוי, יו"ר הפועל פתח תקווה, לחדרו של מנכ"ל הקבוצה, ליאור שחר, והתפרע. הוא שבר שלטים וקילל נמרצות את שחר. זה היה צפוי - לוי אמר לפני האירוע שכדאי ששחר "לא יעז להגיע לאיצטדיון. אם יגיע, אני אשבור לו את הראש". לוי גם לפת בחוזקה את צווארו של איציק כגן, חבר עמותת הפועל פתח תקווה, שהיא הבעלים של הקבוצה, וכינה אותו "זבל הומו". 

 

לוי ישב במעצר בית ושוחרר רק בתנאים מגבילים. שבועיים לפני אותו מקרה הוגש נגדו כתב אישום בפרשה אחרת, שבה הואשם עם עוד שלושה אנשים בתקיפת עובד ציבור, וטרינר העיר ראש העין, בנסיבות מחמירות. הוא הואשם באיום והסגת גבול. ב-2005 הוא הורשע.

 

על פניו, על פי חוק הספורט, דני לוי לא אמור לעמוד בראש ארגון ספורט. אבל הוא עומד. ולא רק שהוא עומד בראש המערכת - לוי כינה אתמול (ש') את הקהל של הפועל פתח תקווה, אחד הקהלים הטובים והמאורגנים בכדורגל הישראלי, "הקהל הגרוע במדינה". בשפתו הדוחה גם ציין ש"הקהל הם זבלים, אחד אחד, המיץ של הזבל" והוסיף, בראיון לרדיו 102FM, כי "זה לא קומץ. בסוף העונה או שמישהו יבוא להחליף אותי או שאני שולח את הקבוצה לפירוק. מי שהשאיר את הפועל פ"ת בליגה זה תומר סיני, הג'ינג'י הקטן. לא יובל נעים ולא אף אחד אחר".

 

 

אוהדי ווימבלדון בכניסה למגרש שלהם. בנו את הקבוצה שלהם מחדש, גם אוהדי פתח תקווה יכולים אוהדי ווימבלדון בכניסה למגרש שלהם. בנו את הקבוצה שלהם מחדש, גם אוהדי פתח תקווה יכולים צילום: אוריאל דסקל

 

לא החליפו בעלות כבר שנתיים

 

קשה לתאר את מה שקורה בהפועל פתח תקווה.

 

הקבוצה נמצאת בבעלות עמותת הפועל פתח תקווה, אבל מי ששולטים בה הם גל חצור ותומר סיני, "הג'ינג'י הקטן", שבמקרה נשוי לבת של דני לוי - זאת אף שלא ביצעו הליך של העברת זכויות מאז פרישתו של רונן אלעד מהתפקיד בשנת 2009. השניים כיהנו כחברי עמותה ושימשו כמורשי חתימה בזמן שלא הפקידו את הערבות הבנקאית המינימלית בבקרה התקציבית ולא העבירה את הזכויות על שמם. הפרטים אושרו על ידי ההתאחדות לכדורגל, שגם שתפעיל סנקציות נגד השניים.

 

"עקב אי עמידת הקבוצה בהחלטת הוועדה להעברת זכויות להעביר את זכויות הבעלות על הקבוצה עוד מתקופת כהונתו של רונן אלעד, ביקש היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד משה אביבי, להעמיד את הקבוצה לדין משמעתי עקב אי מילוי הוראת ההתאחדות", נמסר מההתאחדות.

 

בכל מקרה, הפועל פתח תקווה עומדת להתמודד במבחנים על הישארות בליגת העל מול הפועל כפר סבא, ועל פניו עדיף לה לרדת ליגה כדי לחסוך בעלויות.

 

מדוע?

 

כי הקבוצה צריכה בין 5 ל-7 מיליון שקל כדי להעמיד תקציב מינימום לליגת העל בעונה הבאה. ההכנסות הטבעיות שלה, בעיקר ממכירת כרטיסים ל"מיץ של הזבל" - הרי הם אוהדי הקבוצה, עומדות על כ-6 מיליון שקל. זה אומר שהבעלים המיועד יצטרך להכניס יד לכיס ולהביא כ-5.5 מיליון שקל כדי לעמוד בתקציב המינימום.

 

אגב, את תקציב המינימום השיגה הפועל פתח תקווה השנה בזכות מכירת שטח האורווה, שהכניסה לקופת המועדון כ-6 מיליון שקל. מהכסף הזה החתים תומר סיני את עצמו על חוזה, שמכניס לו סכום לא ידוע. למה הבעלים צריך חוזה?

 

הפרשייה הזאת, בעיקר בגלל מעורבות של גורמים שאינם קשורים לכדורגל, שוב מעלה את שאלת הרגולציה בכדורגל הישראלי.

 

וכעת יש כמה שאלות שבהתאחדות לכדורגל חייבים לשאול:

 

- מה האינטרס של תומר סיני, שהודה כי אינו אוהד הפועל פתח תקווה, לשמש הבעלים של הקבוצה?

  

- מדוע עברו שנתיים עד שבהתאחדות החליטו לעשות משהו בעניין הבעלות של הפועל פתח תקווה?

 

- מדוע דני לוי עדיין נמצא בקבוצה אף שהורשע בפלילים?

 

- מהם החובות החיצוניים של הקבוצה, שחתמה על הסכם פריסת חובות עם הרשויות ולפי הערכות משלמת אותם בדפוסים משתנים?

 

ועוד משהו אחרון. אתמול עלתה AFC ווימבלדון, קבוצת האוהדים הראשונה באנגליה, לליגה המקצועית (הליגה הרביעית). אולי הגיע הזמן שאוהדי הפועל פתח תקווה יעזבו את העמותה הרקובה שמחזיקה בבעלות על הקבוצה - ויקימו קבוצה חדשה. בליגה ג'.

 

נראה איך דני לוי והברנשים האחרים יסתדרו בלי המיץ של הזבל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x