$
עסקי ספורט

נשיא ESPN ו-ABC ספורטס - האיש המשפיע על תעשיית הספורט בארה"ב

ג'ורג' בודנהיימר נבחר ע"י מגזין "ספורטס ביזנס ג'ורנל" בשל ההשפעה של תחנות השידור שבבעלותו על הצופים. יו"ר NBC שאחראי להצלחה הטלוויזיונית של האולימפיאדה נמצא במקום החמישי. יו"ר גוגל סוגר את הרשימה

אוריאל דסקל 08:2516.12.08

ג'ורג' בודנהיימר, נשיא ESPN ו-ABC ספורטס, נבחר לאיש המשפיע ביותר על תעשיית הספורט בארצות הברית. הוא עלה בשלושה מקומות ברשימת 50 האנשים המשפיעים ביותר שעורך מגזין "ספורטס ביזנס ג'ורנל".

 

בודנהיימר נבחר בשל ההשפעה של רשתות הספורט שלו, שלהן זכיונות רבים לשידורי ספורט בארצות הברית ובעולם, עליהם היא משלמת מאות מיליוני דולרים בשנה. לפי המגזין, "קשה להמעיט בערכו של בודנהיימר. הוא ממש משנה את

הדרך בה אנשים רואים את הספורט".

 

בודנהיימר. קובע איך ומה נראה בודנהיימר. קובע איך ומה נראה צילום: בלומברג

במקום השני ברשימה נמצא ג'רי ג'ונס, הבעלים של קבוצת הפוטבול הדאלאס קאובויז מליגת ה-NFL שעשה אף הוא עלייה של 13 מקומות בדירוג, בזכות הפעילות הרבה שלו לקראת פתיחת האיצטדיון החדש של הקבוצה, בעלות של 1 מיליארד דולר, ב-2009.

 

דייויד סטרן, קומישינר ה-NBA הגיע למקום השלישי בדירוג - עלייה של 3 מקומות - בזכות ההתפשטות של ליגת הכדורסל לסין ולאירופה. רוג'ר גודל, מקבילו של סטרן בליגת ה-NFL דורג במקום הרביעי. בשבילו מדובר בהידרדרות, שכן בשנה שעברה דורג גודל במקום ה-1.

 

דיק אברסול, יו"ר NBC יוניברסל ספורט והבוס של אלכס גלעדי, נמצא במקום החמישי בזכות האולימפיאדה בבייג'ינג, שנחשבת המוצלחת בכל הזמנים מבחינה טלוויזיונית. אברסול עלה בדירוג בשני מקומות.

 

באד זליג, קומישינר ליגת הבייסבול MLB נמצא במקום השישי ברשימה, דייויד היל, יו"ר פוקס ספורטס, במקום השביעי. שון מקמאנוס, יו"ר CBS ספורטס ו-CBS ניוז, במקום השמיני ואת רשימת עשרת המשפיעים סוגרים בראיין פראנס, יו"ר סבב ה-NASCAR (מרוצי מכוניות והספורט השני הכי נצפה בארצות הברית) ודייויד כהן, סגן נשיא בכיר של רשת הכבלים Comcast. כהן חדש ברשימה ופראנס עלה מקום אחד בה.

 

הזר המשפיע ביותר שנמצא ברשימה הוא הרברט היינר, נשיא אדידס, שהגיע למקום ה-15 ברשימת ה-50. ז'אק רוגה, נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, הגיע למקום ה-30. רוגה לא היה מדורג בפעם האחרונה.

 

למקום החמישים ברשימה הגיע אריק שמידט, יו"ר גוגל. הסיבה להופעתו היא, שגוגל קשורה לספורט דרך אתר youtube.com שבבעלותה ושתעשיית הספורט נבנית יותר ויותר על חיפוש ובדיקות אנאליטיות - כך שאין חברה שממוקמת טוב יותר מאשר גוגל להשפיע בנושא זה על תעשיית הספורט.

 

ברק אובמה, הנשיא הנבחר של ארצות הברית, אמנם לא נבחר ברשימת ה-50 אבל לפי בילי קינג, בכיר הכותבים של "ספורטס ביזנס ג'ורנל", המנהיגות שלו תשפיע על הכלכלה ועל כלכלת הספורט בשנים הבאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x