סגור

אסם מעלה מחירים של עשרות מוצרים - בגלל "זינוק בעלויות שלא נראה בעבר"

חברת המזון השלישית בגודלה בישראל פועלת בקטגוריות מזון רבות עם מותגים מובילים של קטשופ, פסטה, פתיתים, חטיפים, סלטים ועוד; המחירים צפויים לעלות בשיעור של 5% בממוצע, לאחר שהחברה הודיעה כי היא נאלצת "לבצע עדכון שמפצה באופן חלקי בלבד על התייקרויות התשומות". מחירי מוצרי המטרנה ישארו ללא שינוי

אסם, חברת המזון השלישית בגודלה בישראל בניהולו של המנכ"ל אבי בן אסאייג, הודיעה היום (ג') על העלאת מחירים בשיעור של 5% בממוצע של עשרות מוצרים מובילים. משמעות הדבר היא שישנן קטגוריות מוצרים בהן תירשם עלייה בשיעור חד יותר, של כ-10%. אסם פועלת בקטגוריות מזון רבות, עם מותגים מובילים של קטשופ, פסטה, פתיתים, חטיפים, סלטים ועוד.
מאסם נמסר כי מחירי חומרי הגלם, האריזה ועלויות השינוע זינקו בעשרות עד מאות אחוזים באופן שלא נראה בעבר, כי המגמה ממשיכה - וכי השלכותיה מסתכמות בעלויות חסרות תקדים בהיקפן, גם בניכוי השפעת שערי החליפין.
2 צפייה בגלריה
אבי בן אסאייג מנכ"ל קבוצת אסם
אבי בן אסאייג מנכ"ל קבוצת אסם
מנכ"ל קבוצת אסם, אבי בן אסאייג
(צילום: איציק שוקל)
"לאחר שנקטנו בכל מהלך אפשרי וספגנו את התייקרויות במשך תקופה ארוכה, אנו נאלצים לבצע עדכון שמפצה באופן חלקי בלבד על התייקרויות התשומות", מסרה החברה. "מחירון מוצרי מטרנה ישאר ללא שינוי".
אסם מבצעת את המהלך לאחר שנסיונה להעלות מחירים לפני שלוש שנים כשל - בעקבות לחצים שהפעיל שר האוצר דאז, משה כחלון, על ראשי החברה. בנוסף, שאלת העיתוי מעניינת גם היא: המהלך יוצא לדרך על רקע עליית מחירים שנרשמה בקטגוריות רבות, ובהן המשקאות הקלים - עליהם הוטל מס קנייה בגובה 1 שקל לליטר. מחירי המשקאות יתעדכנו כלפי מעלה כבר בשבוע הבא, ויזנקו מ-6 שקלים לבקבוק 1.5 ליטר ל-9 שקלים, כולל דמי הפיקדון, מס הקנייה והמע"מ.
מוקדם יותר החודש העלו סנו ושסטוביץ את מחירי מוצריהן, ובתקופה הקרובה צפויים לעלות מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור של 3.5-8%, בעקבות המלצת ועדת המחירים ועל רקע התייקרות החלב הגולמי.
2 צפייה בגלריה
מדפים עם מוצרי אסם חטיפים ברשתות השיווק
מדפים עם מוצרי אסם חטיפים ברשתות השיווק
חטיפים של אסם
(צילום: יאיר שגיא)
נזכיר כי ברקע לדברים מקיימת רשות התחרות חקירה בשוק המזון, בחשד לעבירות על חוק התחרות הכלכלית. זאת בעקבות אמירות של גורמים בשוק על הצורך בהעלאת מחירים. הרשות חקרה באזהרה אל אייל רביד מנכ"ל ויקטורי, איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, רמי לוי מנכ"ל שיווק השקמה וכן בכירים בשטראוס, יוניליוור, דיפלומט ועוד.