סגור

פוקס במו"מ לרכישה והשכרת שטחי נדל"ן ממגה אור בכ-200 מיליון שקל

השטחים מיועדים להקמה של משרדים וסניף של רשת ג'מבו באזור התעשייה בנימין, וכן לצורך הקמת מרלו"ג חדש שישמש את חברות הקבוצה

קבוצת פוקס מנהלת מו"מ לרכישה והשכרה של שטחי נדל"ן מחברת הנדל"ן מגה אור, בשתי עסקאות המוערכות בהשקעה של כ-200 מיליון שקל.
השטחים מיועדים להקמה של משרדים וסניף של רשת ג'מבו, רשת הסטוק היוונית, שפוקס קיבלה את הזיכיון להקמתה בישראל, וכן לצורך הקמת מרלו"ג חדש שישמש את חברות הקבוצה.
3 צפייה בגלריה
הראל ויזל  ו שלט ג'מבו בנתיבי איילון
הראל ויזל  ו שלט ג'מבו בנתיבי איילון
הראל ויזל ושלט ג'מבו בנתיבי איילון
(צילום: דימה טליאנסקי עמית שעל)
מדובר בשתי עסקאות נדל"ן שונות. במסגרת העסקה הראשונה פוקס תרכוש ממגה אור של צחי נחמיאס 50% מהבעלות על קרקע בשטח של 11 דונם באזור התעשייה בנימין. על שטח זה יוקמו עבור קבוצת הקמעונאות משרדים וסניף של ג'מבו היוונית, שיושכר לה לתקופה של שנתיים ו-11חודשים בדמי שכירות בסך 8% מעלות הקמת החנות. פוקס ומגה אור יישאו בעלויות הקמת המשרדים והחנות על פי חלקן היחסי בקרקע, כאשר חלקה של פוקס ברכישת הקרקע והקמת המשרדים והחנות מוערך ב-40-30 מיליון שקל.
3 צפייה בגלריה
מרכז לוגיסטי בית שמש של פוקס
מרכז לוגיסטי בית שמש של פוקס
הדמיית מרכז לוגיסטי בית שמש של פוקס
( דן גונן)
בעסקת הנדל"ן השנייה בוחנת פוקס הקמת מרלו"ג מרכזי שישמש אותה ואת החברות-הבנות של הקבוצה, במקום האתרים הלוגיסטיים השונים בהם היא משתמשת כיום ומצויים במיקומים שונים בארץ.
3 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 30.1.20 צחי נחמיאס  מגה אור
מוסף שבועי 30.1.20 צחי נחמיאס  מגה אור
צחי נחמיאס, מגה אור
(צילום: ורד פיצ׳רסקי)
במסגרת בחינת הקמת מרלו"ג עם אוטומציה מתקדמת, מנהלת קבוצת פוקס מו"מ עם מגה אור ועם חברת הר טוב תעשייה ונכסים בע"מ בנוגע לשטח של 137 דונם בבאר שמש, ששתי חברות הנדל"ן מחזיקות במשותף. פוקס מתעתדת לרכוש כשליש מהבעלות על הקרקע מידי מגה אור והר טוב תעשייה. על שטח זה יקימו הצדדים מרכז לוגיסטי לצד מבנה למשרדים ומסחר על שטח של כ-80 אלף מ"ר, אשר יושכר לפוקס לשנתיים ו-11 חודשים בדמי שכירות שיהיו שווים ל-7.25% מעלות הפרויקט. חלקה של פוקס בעלויות רכישת הקרקע והקמת הפרויקט (ללא תהליכי אוטומציה) יעמוד על כ-170 מיליון שקל.
ראשת העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך: "זוהי בשורה גדולה לבית שמש, כאשר חברה נוספת בוחרת להרחיב את הפעילות שלה בעיר".