סגור

בלעדי לכלכליסט
פוקס לא מחכה: במו"מ מתקדם להפעלת חנויות ג'מבו

בבקשתה לדיון דחוף אצל רשם סימני המסחר, ג׳מבו היוונית חשפה כי פוקס כבר מינתה מנכ״ל לפעילות והיא במו״מ "לשכירת שטחים נרחבים"

רשת ג'מבו היוונית ביקשה מרשם סימני המסחר לקבוע דיון דחוף בהתנגדות של ג'מבו סטוק, בהקדם האפשרי. לטענתה, על פי ההסכם שלה מול פוקס, שקיבלה מהחברה היוונית את הזיכיון לרשת המוצרים המוזלים, פוקס אמורה לפתוח סניפים בישראל בסוף 2021 וכבר נערכת לכך מהיבטים שונים. הדיון נקבע ל־28 ביוני.
בבקשתה חושפת ג’מבו היוונית את היקף ההשקעה של הזכיינית פוקס ברשת החדשה. לדבריה, פוקס נמצאת בשלבים מתקדמים של חתימה על הסכמי שכירות של שטחים נרחבים לטובת הקמת והפעלת החנויות שיפעלו תחת הסימן המבוקש, בהשקעה של 18-15 מיליון שקל, ומדובר בחנויות ענק בגודל של מרכז מסחרי שלם. אלה, לטענתה, יכולות לשמש אך ורק סניפי ג’מבו, ולא ניתן להסב אותן לפעילות אחרת של פוקס.
2 צפייה בגלריה
חברת JUMBO יוון ג'מבו
חברת JUMBO יוון ג'מבו
ג'מבו היוונית
(צילום: שאטרסטוק)
"במסגרת הסכמי השכירות פוקס נדרשת על ידי המשכירים לספק את מיתוג החנויות שעתידות לקום בשטח המושכר, כחלק מהתנאים המסחריים הבסיסיים לקיום העסקה", טוענת ג'מבו היוונית. "מכאן, שהסכמי השכירות הם ייעודיים ולא יכולים לשמש למותג אחר מבחינת המשכירים אשר מסתמכים על המותג, דהיינו סימני JUMBO, לצורך הבטחת הכדאיות הכלכלית של העסקה".
עוד נחשף בבקשה כי רשת פוקס כבר מינתה מנכ"ל ייעודי לפעילות רשת JUMBO בישראל, והתקשרה עם אדריכלים מומחים מיוון לצורך תכנון ועיצוב החנויות בהתאמה לרשת היוונית. "גם מבחינה זו, השטחים שנשכרו במסגרת הסכמי השכירות לא יכולים לשמש לפעילות שאיננה תחת סימני ג’מבו, שכן גודלם ועיצובם מותאמים במיוחד לחנויות ג’מבו", כתבה החברה היוונית בבקשה.
2 צפייה בגלריה
רשת חנויות ג'מבו סטוק נתניה
רשת חנויות ג'מבו סטוק נתניה
ג'מבו סטוק בנתניה
(צילום: ניצן גור)
לאחר שהגישה התנגדות לרישום סימן המסחר JUMBO, הודיעה ג'מבו סטוק על הקמת תת־רשת שתפעיל חנויות רחוב, ועל כך טוענת ג'מבו היוונית כי הרשת הישראלית והמנהל שלה, רועי ונונו, מגבירים את השימוש בסימנים המפרים כדי לקבוע "עובדות בשטח" וכדי "לייצר מוניטין כביכול בסימנים המפרים".
הרשת הישראלית ג'מבו סטוק הגישה בקשה לרישום הסימן המסחרי “ג’מבו” שלושה חודשים לאחר שג'מבו היוונית הגישה בקשה לרישום סימן המסחר שלה. הרשת הישראלית טוענת כי היא בעלת המוניטין על הסימן מתוקף היותה פעילה בישראל. הרשת הבינלאומית הגישה תובענה בדצמבר 2020 נגד ג'מבו סטוק ומנהלה בבית המשפט המחוזי תל אביב, בבקשה לחייב את הרשת הישראלית לחדול משימוש בסימנים המסחריים הנתונים במחלוקת. באפריל 2021 החליט בית המשפט לעכב את ההליכים בתובענה וקבע כי יש לחכות להחלטת רשם הפטנטים וסימני המסחר.
"אף שרשת JUMBO סבורה כי החלטת בית המשפט שגויה, היא איננה מתכוונת לערער על ההחלטה, אולם היא סבורה כי יש לזרז את הבירור בהליכים דנן וכן בהליכי התחרות, על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בזכויותיה", כתבו עורכי דינה של הרשת היוונית, גלעד וקסלמן, אדר בנגום ואדי לבדנסקי ממשרד הרצוג פוקס נאמן ושות'.