סגור
אסנת גולן שטראוס כנס אחריות תאגידית
אסנת גולן. הצטרפה לקבוצת שטראוס ב-1995

עזיבה עשירית בצמרת שטראוס מאז כניסת המנכ"ל החדש שי באב"ד

אסנת גולן, סמנכ"לית התקשורת, קיימות ומותג החברה בשטראוס התפטרה מתפקידה אחרי 28 שנה בקבוצה; גולן, שנחשבה ליד ימינה של היו"רית עופרה שטראוס, מצטרפת לשורת בכירים שעזבו את החברה בשנה האחרונה, וכתבה ש"הפרידה אינה פשוטה"

עזיבת הבכירים בשטראוס נמשכת: אסנת גולן, סמנכ"לית התקשורת, קיימות ומותג החברה בקבוצת שטראוס התפטרה מתפקידה ותעזוב את הקבוצה שבה עבדה ב-28 השנים האחרונות.
גולן החלה את דרכה בקבוצת שטראוס בשנת 1995 בתחום משאבי האנוש ולאחר המיזוג עם עלית מונתה למנהלת התקשורת של החברה. ב-2010 מונתה גולן לסמנכ"לית התקשורת של החברה ואף ייצגה אותה באיגוד המזון. החל מחודש מאי האחרון התמקדה גולן בניהול מערך הקיימות והמותג התאגידי בשטראוס והפסיקה את תפקידה כסמנכ"לית תקשורת.
גולן מצטרפת לתשעה בכירים שבחרו להתפטר משטראוס מאז שמונה שי באב"ד לתפקיד המנכ"ל בסוף 2022. השבוע הודיעה על פרישתה דינה שובל, מנכ"לית חטיבת המזון, בעקבות שינוי ארגוני שערכה החברה, וזאת זמן קצר לאחר התפטרותו של ציון בלס, מנכ"ל חברת הקפה הבינלאומית שכיהן במגוון תפקידי ניהול בכירים בחברה במשך שלושה עשורים.
גולן הפכה עם השנים ליד ימינה של יו"ר החברה עופרה שטראוס ולמי שהיתה קרובה מאוד למשפחת שטראוס ומעורבות בכל הנושאים האישיים והאינטימיים של המשפחה. על רקע זה, עזיבתה גם מעידה על היד החופשית שנתנה היו"ר לבאב"ד שבשלב הראשון הזיז אותה מתפקידה כסמנכ"לית התקשורת ובחר דוברת חדשה ובהמשך קיבל את בקשתה לעזוב, שעל פי המכתב ששלחה לחברי הארגון, נעשתה בלב כבד.
לפני שבועיים היה זה גור זמיר סמנכ"ל הכספים של שטראוס ישראל שהודיע על התפטרותו. רצף העזיבות של בכירי שטראוס נפתח בתחילת 2023 עם התפטרותו של אייל דרור, מנכ"ל שטראוס ישראל, שלאחריו התפטר מנכ"ל אובלה אירופה אלי איצקין. בהמשך התפטרו מנכ"ל סברה ג'ואי ברגשטיין וסמנכ"ל השיווק בישראל אלעד רביד, סמנכ"לית משאבי האנוש אלונה מגור ואיתי אנגלנדר שכיהן כמנכ״ל חברת הממתקים ועבר לנהל פרויקטים שונים עד שעזב.
במסגרת הפרידה מהעובדים הדגישה גולן את הקשר העמוק שיש לה עם החברה, וכתבה כי "כל מי שמכיר אותי יודע ששטראוס היא ממש חלק מהזהות שלי. ההזדהות העמוקה וגם האינטנסיביות בתפקידים שמילאתי, הובילו לכך שהפרידה אינה פשוטה".