סגור

פרסום ראשון
אחרי יבואני האלכוהול והחברה המרכזית: טמפו מצטרפת לעליות המחירים

מותגים רבים של טמפו יתייקרו מהחודש הבא בשיעור של עד 10%, בעקבות עליות מחירים בעולם והתייקרות מחירי השינוע לטענת היבואנים, למרות שהתחזקות השקל סותרת זאת; בין המותגים: יינות ברקן, וודקה אבסולוט, וויסקי בלנטיינ׳ס ומשקאות קלים מיובאים דוגמת נסטי, סן פלגרינו, פרייה וסאן בנדטו, וגם פחיות בירה גולדסטאר, מכבי והייניקן

טמפו עולה על הגל: שבוע לאחר חשיפת כלכליסט כי החברה המרכזית (קוקה קולה ישראל) תעלה בחודש הבא את מחירי מותגי האלכוהול שהיא משווקת, מצטרפת טמפו למהלך.


לכלכליסט נודע כי טמפו תעלה בחודש הבא את מחירי מוצריה בשיעור של עד 10%, בעקבות עליות מחירים בעולם והתייקרות השינוע של המוצרים לישראל. זאת למרות שהטענה להתייקרות המוצרים, מנוגדת להתחזקות השקל ביחס לדולר וליורו, שפועלים לטובת היבואנים.
מדובר בצעד שמשלים את המגמה בה החלו יבואני אלכהול בתחילת החודש, שלמעשה מובילה לזינוק חד במחירי כל משקאות האלכוהול המשווקים בישראל.
בין המותגים של טמפו שמתייקרים: יינות ברקן, וודקה אבסולוט, וויסקי בלנטיינ׳ס ומשקאות קלים מיובאים דוגמת נסטי, סן פלגרינו, פרייה וסאן בנדטו, וגם פחיות בירה גולדסטאר, מכבי והייניקן.
מי שהובילו את המהלך הם יבואנים קטנים יותר, דוגמת חברת הכרם בבעלות משפחת אפשטיין שתעלה בחודש הבא את מחיר וויסקי גלנפידיך ב־11%, וודקה סטולי ב־3%, בירה בקס ב־4% ועשרות מותגי אלכוהול מיובאים בשיעור של 5%–10%. חברת אקרמן, יבואנית וודקה גריי גוס, תעלה את מחירה ב־5%, את מחיר וודקה פינלנדיה ב־3%, וויסקי ג'ק דניאלס ובקרדי ב־3%. מחיר וויסקי מקאלן יעלה ב־10% ומחיר יין שאבלי יזנק בשיעור דו ספרתי, בטענה לזינוק במחיר ענבי השרדונה. גם חברת כרמל תעלה מחירים בשיעור של עד 10%.

1 צפייה בגלריה
משקאות קלים טמפו פפסי בירה נשר מאלט מיץ ג'אמפ
משקאות קלים טמפו פפסי בירה נשר מאלט מיץ ג'אמפ
משקאות קלים של טמפו
(צילום: אתר החברה)

מחירי סדרת יינות סלקטד יעלו ב־8.2%, יינות פרייבט קולקשן התייקרו ב־8% וכך גם קברנה סובניון. החברה תעלה גם את מחיר ברנדי XO וברנדי VSOP וברנדי 777 ב־10%. יקבי טפרברג העלו מחירים, ובשיעור חד יותר של עד כ־18% וחברת היכל היין, בבעלות חברת שקד ורמת הגולן, העבירה בקשות להעלות מחירים.