סגור

בלעדי לכלכליסט
מליסרון מוכרת את לב חדרה, שסובל מתחרות

מותגי עוגן נטשו את הקניון בשנים האחרונות לטובת מתחרים, וקבוצת הנדל”ן במגעים למכור אותו ליעקב בר, שאשתקד רכש ממנה את קניון מלכת שבא

קבוצת מליסרון החלה בהליכים למכירת קניון עופר לב חדרה, כך נודע ל”כלכליסט”. קבוצת הנדל"ן, שבשליטת ליאורה עופר, מנהלת מגעים ראשוניים למכירת הקניון לאיש הנדל"ן יעקב בר, אשר רכש ממנה בשנה שעברה, יחד עם עומר אדם ומשקיעים נוספים, את קניון מלכת שבא באילת ב־170 מיליון שקל.
עופר לב חדרה הוא קניון שכונתי, שהוקם ב־1988, ומליסרון השלימה את רכישת הבעלות עליו ב־2011, לאחר המיזוג עם בריטיש ישראל, שהחזיקה ב־50% מהקניון. עבור מחצית מהמניות שילמה מליסרון 260 מיליון שקל.

2 צפייה בגלריה
ועידת התחזיות 2018  פאנל בכירי המשק ליאורה עופר בעלים מליסרון ועופר השקעות
ועידת התחזיות 2018  פאנל בכירי המשק ליאורה עופר בעלים מליסרון ועופר השקעות
ליאורה עופר. “מליסרון מקבלת כל הזמן הצעות רכישה ומכירה של נכסים”
(צילום: עמית שעל)

היתרון של לב חדרה הוא המיקום שלו במרכז העיר. בעבר לא היתה לקניון תחרות בעיר, והוא נהנה מתנועת מבקרים ערה. בשנים האחרונות, מאז נפתח בחדרה מתחם מול החוף וילג’ החדיש, החל הקניון של מליסרון לסבול מנטישת מותגי עוגן שעברו לקניון המתחרה. לפני כשנתיים עזבה את הקניון גם קבוצת קסטרו, שסגרה ארבע חנויות שלה, קסטרו, קרולינה למקה, טופ טן והודיס, ועברה לקניון המתחרה. לדברי שוכרים בקניון, "הוא לא התחדש יתר על המידה בשנים האחרונות וגם פתיחתו של קניון בזכרון יעקב לא היטיבה עמו. הרבה שוכרים עזבו אותו בשנים האחרונות והוא לא תורם הרבה למליסרון".
מליסרון לא מפרסמת את גובה הפדיונות בחדרה
מליסרון מגדירה את לב חדרה כקניון עירוני, וביחד עם קניון השרון בנתניה, קניון עירוני נוסף של הקבוצה, השניים מהווים 4% מה־NOI של קבוצת הנדל"ן. קניון לב חדרה אינו נמצא ברשימת הנכסים שמועמדים לשיפוץ או הרחבה במליסרון, וזאת בניגוד לקניון רמת אביב ועופר הקריון, שבהם מתוכננים הרחבה, השבחה ושינוי תמהיל החנויות. הקבוצה גם איננה מפרסמת בדו"חות הכספיים שלה את גובה הפדיונות בלב חדרה, וזאת בניגוד לקניונים אזוריים שאת הפדיונות שלהם הקבוצה כן מפרסמת.
ממליסרון נמסר: "כחלק מפעילותה להשבחת נכסיה ולפיתוחה, החברה מקבלת מעת לעת הצעות למכירת נכסים ולרכישת נכסים".
יעקב בר סירב להגיב לידיעה.

2 צפייה בגלריה
קניון עופר לב חדרה
קניון עופר לב חדרה
קניון לב חדרה. שוכרים בקניון: “הוא לא תורם הרבה למליסרון”
(צילום: אלעד גרשגורן)