חדשות נדל"ן

מחלקים את חולון

איש העסקים יקיר מלכה רכש 5 דונם מבעלים פרטיים בשכונת ח־500 ויציע למכירה יחידות קרקע קטנות

דותן לוי 09:1023.07.13

חברת יש נכסים שבבעלות איש העסקים יקיר מלכה השלימה רכישת 5 דונם מכמה בעלים פרטיים בשכונת ח־500 בחולון בתמורה ל־10 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".  

מדובר בקרקעות שאושרו להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, והדיון בעניינן צפוי להתקיים במועצה הארצית בחודשים הקרובים. בכוונת מלכה לבצע בקרקע הליך של איחוד וחלוקה ולמכור זכויות לקרקע של 120 מ"ר ומעלה, אשר בעתיד יוכלו להקנות לרוכשים זכאות לדירה.

 

במסגרת תוכנית המתאר לשכונה צפויות להיבנות בח־500 כ־13,700 יחידות דיור שיאכלסו כ־50 אלף תושבים.

 

שכונת ח 500 בחולון שכונת ח 500 בחולון צילום: איגל צילומי אוויר

 

מלכה מכנה את הפרויקט TOP חולון, והוא החל למכור את הקרקעות בתמורה ל־395 אלף שקל ליחידה. הליך מכירת קרקע אשר יאפשר בעתיד זכאות לדירה מתבצע בכמה מתחמים נוספים בגוש דן, בין היתר באזור גלילות ובחוף התכלת בהרצליה.

 

יש ביקורת רבה על הליך זה מכיוון שבעתיד אם אכן יאושרו התוכניות, הוא עלול לסרבל את ההליכים לקידום הבנייה בקרקע מכיוון שמדובר במאות ולעתים גם באלפי בעלים שונים. כמו כן, לא מדובר בתחליף דירה עבור זוגות צעירים, אלא ב"מוצר" המיועד למשקיעים. מלכה אמר כי "המשקיעים בח־500 נכנסים בתפר שבין בעל הקרקע ובין הקבלן, שלא מעוניין להחזיק בקרקע כמה שנים. המשקיעים יכולים ליהנות מרכישת זכות לדירה שתיבנה בשנים הקרובות, או ממכירת היחידה לקבלנים במסגרת איחוד וחלוקה מחדש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x