$
חדשות נדל

קרן ריאליטי תרכוש 50% משטח של אלקטרה מוצרי צריכה בראשל"צ לפי שווי 275 מיליון שקל

במתחם המשתרע על שטח של 55.7 דונם, מצפון למתחם האלף נמצאים כיום משרדי אלקטרה מוצרי צריכה ומפעל המזגנים של החברה שעתיד לעבור לאשקלון. התוכנית מאפשרת בנייה של כ-181 אלף מ"ר עילי וכ-85 אלף מ"ר תת קרקעי לשימוש מסחרי. אבל החברות יקדמו תב"ע חדשה שתאפשר את הגדלת הזכויות

אמיתי גזית 11:1925.03.21
קרן ריאליטי ואלקטרה מוצרי צריכה חתמו על הסכם עקרונות לפיו הקרן תרכוש מחצית ממתחם הנדל"ן של החברה בראשון לציון, לפי שווי של 275 מיליון שקל. במתחם המשתרע על שטח של 55.7 דונם ברחוב יוסף ספיר מצפון למתחם האלף נמצאים כיום משרדי אלקטרה מוצרי צריכה ומפעל המזגנים של החברה שעתיד לעבור לאשקלון. התוכנית המאושרת על הקרקע נכון להיום מאפשרת בנייה של כ-181 אלף מ"ר עילי וכ-85 אלף מ"ר תת קרקעי לשימוש מסחר, משרדים, תעשייה נקיה, מבני תרבות ותעשייה עתירת ידע. אבל ריאליטי ואלקטרה מוצרי צריכה עתידות לקדם במתחם תב"ע חדשה שתאפשר את הגדלת הזכויות ותוספת שימושים.

 

 

 

בחודשיים האחרונים הקרן הייתה מעורבת בשורה של עסקאות, ובהן מכירת מתחם לינקולן בתל אביב לחברת בנייני העיר הלבנה בתמורה ל-183 מיליון שקל; רכישת פרדס שניר בתל אביב יחד עם קרדן נדל"ן בתמורה ל-336 מיליון שקל; וזכייה במכרז לרכישת קרקע בחולון בתמורה ל-74 מיליון שקל.

 

דן מנחם שותף בקרן ריאליטי דן מנחם שותף בקרן ריאליטי צילום: טל גבעוני

 

דן מנחם, שותף בקרן ריאליטי אמר על העסקה בראשון לציון כי "מדובר בחטיבת קרקע גדולה ומשמעותית באזור מתפתח ובעל פוטנציאל רב במערב ראשון לציון. בשיתוף העירייה, יחד עם אלקטרה מוצרי צריכה, אנו נפעל לקדם את המתחם ולהפוך אותו לאזור שוקק ושונה ממצבו היום. כמו בכל העסקאות של קרן ריאליטי, אנחנו מחפשים את הנכסים המאתגרים בהם ערך סמוי ופוטנציאל שצריך להביא לכדי מימוש".

 

צביקה שוימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה: "השותפות בין אמ"צ לקרן ריאליטי היא שותפות אסטרטגית שנועדה למקסם את הפוטנציאל האדיר הטמון במתחם אלקטרה. השותפות הזאת גם מאפשרת לאמ"צ ליהנות מפירות המיזם המשותף לאורך שנים רבות. מתחם אלקטרה נמצא באחת מחטיבות הקרקע המבוקשות בארץ ובאזור הנהנה מביקושים ההולכים ומתגברים בשנתיים האחרונות. הפרויקט שנקים יחד עם ריאליטי יהיה אחד הפרויקטים המשמעותיים בגוש דן כולו".

 

את קרן ריאליטי ייצגה בעסקה עורכת הדין קארין פריד ממשרד הרצוג פוקס נאמן ואת אמ"צ ייצג בעסקה משרד עורכי הדין זיו לב ושות'.

x