$
חדשות נדל"ן

בעקבות הרפורמה: חברת החשמל תשכור מבנה חדש באיירפורט סיטי

כחלק מהשינוי הארגוני שעוברת החברה הוחלט על איחוד המרכזים הטכניים בפתח תקווה וברמלה; עלות דמי השכירות למבנה החדש נאמדת ב-15 מיליון שקל לתקופה של 5 שנים

דותן לוי 12:3109.03.21

חברת החשמל שכרה מבנה בשטח 3,600 מ"ר בפארק העסקים איירפורט סיטי, בתמורה ל-15 מיליון שקל לתקופה של 5 שנים, כך נודע לכלכליסט. מדובר בחלק מהרפורמה במשק החשמל, במסגרתה החברה עוברת שינוי ארגוני בו הוחלט על צמצום ואיחוד מחוזות מ-5 ל-3 אגפי רשת גיאוגרפיים. על פי ההערכות, ממוצע דמי השכירות בפארק עומד על כ-70 שקל למ"ר.

 

 

המבנה ששכרה חברת החשמל הוא מבנה עצמאי חדש בן שלוש קומות הכולל גם שתי קומות חניון. הוא צפוי לאחד את פעילות המרכזים הטכניים בפתח תקווה וברמלה למרכז ביצוע איילון, שיהיה אחראי על אספקת החשמל מאזור לוד ועד כפר סבא. בכוונת חברת החשמל להוציא לפועל את פעילות השליטה, הבקרה והצוותים מהמטה החדש בבניין הממוקם בסמוך לכניסה הצפונית החדשה של הפארק. כמו כן, בחברת החשמל מתכוונים לבצע מהלך דומה גם בצפון הארץ - זאת, כאמור, כחלק מהחלטת הממשלה על רפורמה במשק החשמל שאושרה ביולי 2018. 

 

המבנה החדש של חברת החשמל באיירפורט סיטי המבנה החדש של חברת החשמל באיירפורט סיטי צילום: יח"צ

 

אמיר סבן, מנהל איירפורט סיטי בנצבא, אמר כי הבחירה של חברת החשמל במבנה היא בין היתר הודות למיקום הבניין בכניסה הצפונית החדשה לפארק איירפורט סיטי, לו יש גישה נוחה וחדשה לכביש 46. משה כהן, מנהל אגף רשת ירושלים והנגב בחברת החשמל אמר כי "מדובר בצעד משמעותי, במסגרתו ירוכזו כלל יחידות התכנון, הביצוע, התפעול, ומערך החירום במקום אחד, מרכזי, עם נגישות גבוהה לכביש 1, כביש 46 וכביש 6. משרדי קבלת הקהל של איילון ימשיכו לתת שירות במשרד האזורי ברמלה הסמוכה".
x