$
חדשות נדל

מגדל משרדים נוסף יוקם במתחם הבורסה ברמת גן

יובלים וקבוצת גבאי התקשרו בעסקת קומבינציה עם בעלים פרטיים, להקמת מגדל משרדים על מגרש ברחוב הרקון, צמוד למגדל ספיר שאוכלס לאחרונה. היקף ההשקעה בפרויקט: 250 מיליון שקל

שלומית צור 17:2031.01.21
למרות משבר הקורונה ואי הוודאות בתחום התעסוקה, חברות נדל"ן ממשיכות לחתום על עסקאות יזמות להקמת מגדלי משרדים. ל"כלכליסט" נודע כי בעלי קרקע פרטיים של מגרש במתחם הבורסה ברמת גן, התקשרו בימים האחרונים עם החברות יובלים וקבוצת גבאי בעסקת קומבינציה להקמת מגדל משרדים, שיוקם בצמוד למגדל ספיר שאוכלס לאחרונה. היקף ההשקעה בפרויקט מוערכת ב-250 מיליון שקל.

 

המגרש בן 3.5 דונם, ממוקם במתחם מאיה ברחוב הרקון, והוא מיועד להקמת פרויקט תעסוקה הכולל 20 אלף מ"ר שטחי משרדים וחניון ציבורי. יחד עם זאת, בכוונת החברות להגיש בקשה לוועדה המקומית ברמת גן להגדיל את זכויות הבנייה ל-40 אלף מ"ר. במסגרת העסקה שנחתמה יקבלו בעלי הקרקע 39% מהתמורות, ו-61% מהתמורות יקבלו החברות היזמיות שיקימו את הפרויקט.

 

מתחם הבורסה ברמת גן מתחם הבורסה ברמת גן צילום: אוראל כהן

 

ההתקשרות בין הבעלים לחברות התאפשרה בתום סכסוך בין בעלי המגרש, בהם הקבלן אבירם דולינגר, שחלקם התקשרו עם חברת יובלים וחלקם עם קבוצת גבאי. המחלוקת אף הגיעה לפתחו של בית המשפט, כאשר חלק מהבעלים הגישו תביעה לפירוק השותפות באמצעות עו"ד שי רוה. בתום הליך בוררות בין הצדדים, שהתקיים באמצעות עו"ד יגאל בורוכובסקי, הושגו הסכמות והוחלט כי הבעלים יתקשרו בעסקת קומבינציה עם שתי החברות שיקימו את הפרויקט במשותף.

 

מגדל ספיר מגדל ספיר צילום: אוראל כהן

את קבוצת גבאי ייצג משרד עו"ד נשיץ, ברנדס, אמיר, את קבוצת יובלים ייצג משרד עו"ד קינן, חיים ושות' ואת בעלי הקרקע משרד עו"ד רן עמיאל וירון אלישע.

 

"ענף המשרדים משתנה ומתפתח בעקבות משבר הקורונה" מסר אלי גבאי בעלי קבוצת גבאי, "אם בתחילת שנת 2020 העתיד לא היה ברור ורבים רצו להספיד את ענף המשרדים, כיום, עם החיסונים והידע שרכשנו בשנה החולפת, אפשר כבר להעיד כי הענף התאושש ועתידו נראה יציב. אנו צופים כי ידרשו עוד אלפי מ"ר של שטחי משרדים בשנים הקרובות".

 

בעלי חברת יובלים איציק ברוך מסר כי "המיקום האסטרטגי של הפרויקט, בקרבת עורקי תחבורה ראשיים, תחנת רכבת כבדה ובעתיד הקלה והמטרו מהווה יתרון מהותי למגדל משרדים. אנחנו רואים היענות גבוהה ועסקאות הנחתמות בחודשים האחרונים בפרויקטים אחרים של הקבוצה וצופים כי לפרויקט תהיה דרישה גבוהה בעידן פוסט הקורונה".

x