$
חדשות נדל"ן

התקבל היתר בנייה להקמת קריית הממשלה בנתניה בהיקף של 250 מיליון שקל

קריית הממשלה תוקם בתוך 4 שנים על קרקע מדינה ותרכז בבניין בן 12 קומות את נציבות מס הכנסה, משרד המע"מ, רשות האוכלוסין, שירות התעסוקה, משרד המשפטים, משרד הבריאות, משרד הקליטה, בית הדין הרבני, משרד הרווחה, רשות הגבייה, ומשטרת ישראל

שלומית צור 12:3529.12.20

קריית הממשלה בנתניה יוצאת לדרך: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה הנפיקה היתר בנייה לחברת אלקטרה בנייה, להקמת פרויקט קריית ממשלה ברחוב בן צבי בעיר, שירכז את כלל משרד הממשלה האזוריים בפרויקט.

 

זאת בתום מאבק שניהלה ראשת העיר מרים פיירברג איכר, במסגרתו דרשה מהדיור הממשלתי במשרד האוצר לאגד את כלל משרדי הממשלה של נפת השרון במתחם אחד בעיר.

 

 

 

מדובר בקרקע של המדינה הממוקמת בציר בן צבי, מול בית הספר טשרנחובסקי, כאשר המבנה יכלול 12 קומות, וחניון תת קרקעי. הפרויקט יכלול את נציבות מס הכנסה, משרד המע"מ, רשות האוכלוסין, שירות התעסוקה, משרד המשפטים, משרד הבריאות, משרד הקליטה, בית הדין הרבני, משרד הרווחה, רשות הגבייה, ומשטרת ישראל. בהמשך יוקצה במגרש הסמוך שטח להקמת בית משפט.

 

הדמייה: קריית הממשלה נתניה הדמייה: קריית הממשלה נתניה הדמיה: משרד הוק אדריכלים

 

מדובר בקרקע בבעלות המדינה בתחום תוכנית נת/542, כאשר בדצמבר 2017 אישרה מועצת העיר נתניה את החוזה שנחתם בין עיריית נתניה לבין הממשלה באמצעות מינהל נכסי הדיור הממשלתי במשרד האוצר, להחכרת השטח וב-2020 אישררה את החוזה. מינהל הדיור הממשלתי פרסם מכרז בו זכתה חברת אלקטרה בשיטת PFI--Private Funding Investment .

 

אלקטרה תשקיע בפרויקט כ– 250 מיליון שקל, תתפעל את הקרייה באמצעות אלקטרה FM לתקופה של 25 שנה, ועבודות הבנייה יבוצעו על-ידי אלקטרה בנייה. בתמורה אלקטרה תקבל כ-15 מיליון שקל מדי שנה וכן מענק הקמה של 33 מיליון שקל. הקמת הפרויקט מתוכננת לתקופה של 4 שנים.

 

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "אני מברכת על הקמת הקרייה שיוצאת אל הפועל לאחר מאבק של שנים ומאמינה שהיא תאפשר נגישות גבוהה של תושבי נתניה והסביבה לשירותים שמוענקים על ידי משרדי הממשלה השונים".

 

קבוצת אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.
x