$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

אקרו נדל"ן וקנדה ישראל רוכשות מגרש לתעסוקה בהרצליה פיתוח ב-65 מיליון שקל

המגרש נמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף בין בעלים, ומיועד להקת פרויקט משרדים בן 6,200 מ"ר. החברות הזוכות בהתמחרות מחזיקות כבר בקמפוס מיקרוסופט הסמוך, ומגדילות את אחזקתן בהיצע המשרדים באזור

שלומית צור 14:1928.12.20

החברות אקרו נדל"ן וקנדה ישראל זכו היום (ב') בהתמחרות לרכישת קרקע בת 2.3 דונם הממוקמת צפונית לקמפוס מיקרוסופט בהרצליה פיתוח עבור 65 מיליון שקל. ההתמחרות נערכה במסגרת הליך פירוק שיתוף וההצעה הזוכה תוגש לאישור בית משפט השלום בהרצליה.

 

הצעתן של אקרו נדל"ן וקנדה ישאל גברה על הצעתה של קבוצת גבאי שהשתתפה גם היא בהתמחרות. הקרקע מיועדת להקמת פרויקט תעסוקה ומסחר בן 6,200 מ"ר בתוספת שטחי שירות חניונים ומחסנים.

 

 

מכירת המגרש התאפשרה לאחר ששופט בית משפט השלום בהרצליה יעקב שקד, קיבל תביעה לפירוק שיתוף שהגישו החברות אקרו נדל"ן, תדהר, קנדה ישראל וקמדון השקעות, המחזיקות ב־60% מהקרקע, באמצעות משרד מיתר, נגד בעלים פרטיים המחזיקים גם הם בחלקים ממנה. עם קבלת התביעה ביוני 2020 מינה שקד את עו"ד רן ברא"ז ממשרד לוי טילר נרדיה הר צבי ברא"ז ושות' לכונס נכסים האמון על מכירת הנכס.

הקרקע בהרצליה פיתוח הקרקע בהרצליה פיתוח

 

זכיית החברות אקרו נדל"ן וקנדה ישראל בהתמחרות, אינה מפתיעה בשל העובדה כי החברות מגדילות את אחזקתן בשטחי המשרדים באזור, שכן החברות במשותף עם תדהר מחזיקות בבעלותן בקמפוס מיקרוסופט ששוכרת מהן את המבנה לתקופה ארוכת טווח. שליטת החברות בקרקעות סמוכות נוספות, ובקצב וסוג הפרויקטים שיוקמו עליהן, תמנע תחרות בין חברות המשווקות משרדים בסביבה.

 

לפני שנה וחצי, נמכרה חטיבת קרקע סמוכה בת 7.3 דונם גם כן במסגרת הליך פירוק שיתוף לחברות טריגו, פרשקובסקי, מוטילנד והיזם איציק תשובה ב־380 מיליון שקל. מגרש זה היה מיועד להקמת פרויקט תעסוקה ומסחר בהיקף 46 אלף מ"ר.

 

עו"ד רן ברא"ז עו"ד רן ברא"ז צילום: יח"צ

 

כונס הנכסים עו"ד רן ברא"ז ממשרד לוי טילר נרדיה הר-צבי ברא"ז ושות מסר כי "התוצאה משקפת למגרש מחיר פנטסטי ומעידה כי הקבוצות הגדולות מאמינות בהמשך הצלחתו ופריחתו של שוק המשרדים".

 

כאמור מכירת המגרש כפופה לאישורו בית משפט השלום בהרצליה.  

x