$
חדשות נדל"ן

הסכם ראשון לגב ים בפארק ההייטק שהיא מקימה באוניברסיטה העברית

חברת לייטריקס תשכור 16 אלף מ"ר לתקופה של 10 שנים בפארק שמקימה גב ים בקמפוס האוניברסיטה העברית, בשיתוף האוניברסיטה והרשות לפיתוח ירושלים. דמי השכירות לכל התקופה: 190 מיליון שקל

שלומית צור 12:3228.12.20

חברת ההייטק הירושלמית לייטריקס, העוסקת בתחום עיבוד תמונות וידאו ופיתוח אפליקציות, חתמה על הסכם שכירות ראשון עם חברת גב ים בפארק ההייטק "גב ים פארק העברית", המוקם בימים אלו באוניברסיטה העברית בירושלים.

 

החברה שכרה שטח של כ-16 אלף מ"ר, לתקופה של 10 שנים, בתמורה כוללת של כ-190 מיליון שקל (חלקה של גב ים - 66% - כ-125 מיליון שקל). עבודות הקמת פארק העברית כבר החלו, והוא עתיד לכלול עם השלמתו ארבעה בניינים בשטח כולל של כ-270 אלף מ"ר. ההשקעה הכוללת הצפויה בהקמתו של הפארק נאמדת ב-1.4 מיליארד שקל. עם השלמת הפארק צפויים לעבוד בו כ-10,000 עובדים.

 

הדמיית פארק ההייטק של גב ים הדמיית פארק ההייטק של גב ים הדמיה: משה צור אדריכלים

 

הסכם השכירות בין לייטריקס לגב ים נחתם לאחר שכבר במאי 2019, טרם תקופות הקורונה, חתמה החברה שפועלת ממשרדים בשטח 2,500 מ"ר בקמפוס האוניברסיטה העברית, על הסכם עקרונות עם האוניברסיטה לפיו תשכור שטח בהיקף 25 אלף מ"ר בפארק ההייטק שתקים האוניברסיטה בתחומה. בספטמבר 2019 זכתה גב ים במכרז שפרסמו האוניברסיטה העברית (80%) והרשות לפיתוח ירושלים (20%) להקמה וניהול של הפארק, על קרקע בת 30 דונם בקמפוס האוניברסיטה העברית, במסגרת עסקת קומבינציה בין החברה הזוכה לבין האוניברסיטה והרשות לפיתוח ירושלים. כאמור, לאחר ההכרזה על זהות היזם הזוכה, חתמה לייטריקס על הסכם השכירות עם גב ים, בהיקף מצומצם יותר של 16 אלף מ"ר.

 

"אנחנו מסמנים את האוניברסיטה העברית בירושלים כמוקד ההייטק הבא של מדינת ישראל", מסר מנכ"ל גב ים אבי יעקובוביץ'. "הפארק יכניס סטנדרט, מימד ורף חדשים וגבוהים לתעשיית ההייטק בירושלים ובישראל. גב ים רואה בשותפויות האסטרטגיות עם המוסדות האקדמיים המובילים את הבשורה הבאה, שמפגישה את חברות ההייטק עם ההון האנושי והטכנולוגי האיכותי ביותר. בנוסף על הסכם השכירות עם לייטריקס, החברה מנהלת מגעים ראשוניים עם מספר חברות הייטק נוספות, אשר מעוניינות להיות גם הן חלק מהאקו-סיסטם הייחודי המוקם בימים אלו בגב ים פארק העברית".

 

מנכ"ל לייטריקס ד"ר זאב פרבמן מסר כי "אנחנו שמחים להיות הראשונים שמצטרפים לפרויקט המשמעותי הזה שמחזק אותנו כחברה, את האוניברסיטה ואת העיר ירושלים כולה. למרות הקורונה, המשכנו לגייס כוח אדם ולגדול משמעותית כאשר רק בשנה האחרונה גייסנו למעלה מ-150 עובדים".

 

סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה העברית ישי פרנקל מסר כי "הפארק עתיד להעלות את ירושלים על מפת ההייטק בישראל ולאפשר קשר פיזי ישיר ייחודי בין האקדמיה לתעשייה. לייטריקס, שכל מייסדיה הינם בוגרי האוניברסיטה העברית, נוסדה וצמחה בכפר ההייטק שבקמפוס אדמונד י. ספרא בגבעת רם והמעבר לפארק העברית יבטיח את המשך התפתחותה של החברה בצמוד לאוניברסיטה. אנו מאמינים כי בעקבות לייטריקס יצטרפו לפארק העברית חברות נוספות, נציגויות בינלאומיות וכמובן כל יתר החברות שפועלות כיום בכפר ההייטק אשר ימשיכו ליהנות מבוגרים מצויינים ומממשק איכותי ומקצועי למחקר פורץ הדרך המתקיים באוניברסיטה".
x