$
נדל"ן עולמי

יד שנייה ממלך: טירה היסטורית בבלגיה מוצעת למכירה ב-36 מיליון דולר

הטירה הייתה שייכת למלך ליאופולד השלישי, שהתגורר בה כעשור לאחר שוויתר על הכתר ועד מותו. הנכס ממוקם על 1,360 דונם, כשליש ממנו מדשאות, ובשאר יש גם יערות ואגמים. הטירה כוללת 15 חדרי שינה, 10 חדרי רחצה, אורוות, כנסיה ומגרש טניס

שירות כלכליסט 23:0024.12.20
יד שנייה ממלך: טירה היסטורית בסמוך לבריסל שהייתה שייכת למלך בלגיה ליאופולד השלישי, שעבר להתגורר בה ב-1961, כעשור לאחר שוויתר על הכתר ועד מותו ב-1983, מוצעת למכירה עבור 36 מיליון דולר.

 

 

הטירה, הנקראת Domaine Royal D'Argenteuil, נבנתה ב-1856 ונותרה בידי משפחת המלוכה הבלגית עד 2002. "זה אחד הנכסים הגדולים ביותר, אם לא הגדול ביותר, באזור בריסל", מסר דיוויד שיקאר, סוכן הנדל"ן האחראי על המכירה.

 

חדר אירוח עם ספריה חדר אירוח עם ספריה צילום:Sotheby's International Realty

 

 

מאז 2004 הטירה היא בבעלות ז'אן – מארי דלוואר, איש עסקים שבבעלותו טירות גם באירלנד ובצרפת. "ילדיו לא מעוניינים בה, אז הוא החליט למכור את הטירה הזו", הסביר סוכן הנדל"ן.

הטירה ממוקמת על שטח בגודל 1,360 דונם, שכשליש ממנו הוא מדשאות ובשאר יש גם יערות ו-3 אגמים.

 

הטירה עצמה היא בגודל 2,950 מ"ר, ויש לה 15 חדרי שינה ו-10 חדרי רחצה. קומת הכניסה לטירה כוללת 2 סלונים, ספריה, 2 חדרי אוכל, מטבחים וסטודיו. מבואת הכניסה כוללת רצפת שיש,

וכל החדרים בקומה עם תקרות גבוהות וחלונות מהרצפה עד התקרה.

 

חדר השינה של המלך לשעבר נמצא בקומה השנייה, וכולל גם חדר ארונות גדול, 2 חדרי רחצה פרטיים ומשרד. בנוסף, יש בריכת שחייה, מגרש טניס, מרתף יינות, גנים פרטיים, אורוות, כנסיה קטנה וחממה. הנחלה כוללת גם שבילי הליכה ורכיבה.

 

עם זאת, ההיסטוריה של המלך ליאופולד השלישי אינה טובה במיוחד. הוא הוגדר כ"מלך הבוגד" על ידי התקשורת הבריטית לאחר שנכנע לגרמניה במאי 1940. ממשלת בלגיה הגולה שפעלה מלונדון, הגדירה את הפעולה כמנוגדת לחוקה. במהלך הכיבוש הושם המלך במעצר בית בגרמניה ובאוסטריה. שובו למדינה ב-1950 עורר זעם ציבורי רבובלחת הממשלה הודיע ב-1951 על פרישתו והעברת הכתר לבנו הנסיך באודאון.

 

 

 

הכניסה לטירה הכניסה לטירה צילום:Sotheby's International Realty

 

 

 

 

חדר חדר צילום:Sotheby's International Realty

 

 

 

 

 

חדר אוכל חדר אוכל צילום:Sotheby's International Realty

 

 

 

 

 

אחת היציאות אחת היציאות צילום:Sotheby's International Realty

 

 

 

 

 

הול עם אח הול עם אח צילום:Sotheby's International Realty

 

 

 

 

בריכה בריכה צילום:Sotheby's International Realty

 

 

 

 

שטח בחוץ שטח בחוץ צילום:Sotheby's International Realty

 

 

x