$
חדשות נדל"ן

חברת עמרם אברהם רכשה מגרש למגדל מגורים בנתניה ב-91 מיליון שקל

החברה זכתה במגרש המיועד להקמת מגדל בן 30 קומות ו-115 דירות, שנמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף, כאשר הצעתה גברה על הצעתן של החברות יובלים ואלמוגים

שלומית צור 12:2015.12.20

בהיעדר קרקעות לשיווק מצד המדינה, הקבלנים ממשיכים להתקוטט על רכישת קרקעות מבעלים פרטיים. באחרונה זכתה חברת עמרם אברהם בהתמחרות לרכישת מגרש המיועד להקמת מגדל מגורים בן 30 קומות ו-115 דירות תמורת 91 מיליון שקל. זאת כאשר הערכת השמאי למגרש עמדה על 68 מיליון שקל.

 

 

 

מדובר במגרש בן 3.8 דונם, הממוקם במערב נתניה, מזרחית למלון כרמל, בין הרחובות שדרות בנימין ממזרח ובן גוריון ממערב. בהתאם לתוכניות החלות על המגרש, ניתן להקים עליו 115 יחידות דיור ב-30 קומות, בהיקף של 20 אלף מ"ר שטחים עיקריים ושטחי שירות.

 

מלון כרמל, נתניה מלון כרמל, נתניה צילום: רן אליהו

 

חלק מהבעלים במגרש קידמו עסקת קומבינציה עם חברת גבאי לבנייה על המגרש, ואילו חלק אחר שסירב להצטרף לעסקה, הגיש תביעה לפירוק שיתוף לבית משפט השלום בנתניה. השופט אלי ברנד מינה בספטמבר באחרון את עוה"ד זיו לב ומה שמעוני לכונסי נכסים, אשר אמונים על מכירת המגרש, ואלה פרסמו בחודש יולי הזמנה להציע הצעות לרכישת המגרש. שמאי המקרקעין ארז כהן שמונה על ידי כונסי הנכסים העריך את שווי המגרש בסך 68 מיליון שקל.

 

לכונסי הנכסים הוגשו כמה הצעות לרכישת המגרש, ביניהן הצעתה של חברת יובלים שהתקשרה עם חלק מבעלי המגרש בעסקת קומבינציה המותנית בזכייתה במכרז. לאחר שחלף המועד האחרון להגשת הצעות, הוגשה הצעה נוספת מטעם חברת עמרם אברהם. הצעה שאושרה על ידי בית המשפט למרות התנגדותה של יובלים.

 

ב-10 בדצמבר קיימו כונסי הנכסים התמחרות בין המציעים שבה השתתפו יובלים, עמרם אברהם ואלמוגים, כשמחיר הפתיחה בהתמחרות עמד על 70 מיליון שקל. בהתמחרות זכתה חברת עמרם אברהם לאחר שהציעה את הסכום הגבוה ביותר – 91 מיליון שקל, המשקף שווי קרקע של 790 אלף שקל עבור מרכיב הקרקע לדירה.

 

את בעלי הקרקע ייצגו עוה"ד צורי פיקאר ממשרד הרצוג פוקס נאמן ועו"ד מוטי ימין.

 

את תביעת פירוק השיתוף הגישו עוה"ד ארז תן-עמי ואילן לוי ממשרד לוי, תן-עמי ושות, המייצגים חלק מבעלי הקרקע.

x