$
חדשות נדל"ן

קבוצת חג'ג' רוכשת את המגרש האחרון במתחם סומייל בת"א ב-173 מיליון שקל

גברה על חברת אזורים בהתמודדות על המגרש בפינת הרחובות אבן גבירול וז'בוטינסקי. עפ"י התב"ע ניתן לבנות על המגרש בניין של 8 קומות עם 38 דירות, אבל הוא כולל גם פוטנציאל תכנוני להגדלה משמעותית של זכויות הבנייה עפ"י תוכנית המתאר של ת"א

שלומית צור 18:0510.12.20

קבוצת חג'ג', בשליטת האחים צחי ועידו חג'ג', ממשיכה להרחיב את פעילותה בתל אביב: היום (ה') היא זכתה בהתמחרות לרכישת המגרש האחרון במתחם סומייל בעיר, ברחוב אבן גבירול פינת ז'בוטינסקי. היא תשלם עבורו 173 מיליון שקל.

 

 

 

ההתמחרות, נערכה במסגרת הליך פירוק שיתוף בין בעלי המגרש, על ידי כונס הנכסים למגרש עו"ד שי רוה ממשרד בועז רוה. בהתמחרות השתתפו שתי חברות בלבד - קבוצת חג'ג' וחברת אזורים בשיתוף בעלים פרטיים במיוצגים על ידי עו"ד שמואל שוב.

 

מתחם סומייל מתחם סומייל צילום: תומי הרפז

 

המגרש ידוע בעיקר בשל משתלת השקם שפועלת עליו וצפויה להתפנות בהמשך.  על פי תוכנית בניין עיר (תב"ע), הוא מיועד להקמת בניין בן 8 קומות ו-38 דירות ולמעלה מ-3,000 מ"ר שטחי מסחר. אך במקביל, הוא כולל גם פוטנציאל תכנוני להגדלה משמעותית של זכויות הבנייה מתוקף תוכנית המתאר של תל אביב.

 

קבוצת חג'ג' פעילה במתחם סומייל ומקימה את מגדל אינפיניטי במתחם סומייל, דרומית למגרש הפינתי שבו זכתה היום. על פי הערכות, הקבוצה רוכשת את המגרש על מנת להיטיב את התכנון והבינוי במגדל אינפיניטי באמצעות איחוד המגרשים, או לחילופין במטרה לשנות את התוכנית התקפה ולהגדיל את זכויות הבנייה במגרש בו זכתה ולהקים עליו מגדל מגורים נוסף.

 

x