$
חדשות נדל"ן

איכילוב ורשת מתחמי העבודה MIXER יפתחו יחד מרכז חדשנות ויזמות רפואית

המתחם החדש, שיקרא IMed, יפעל במגדל הרופאים הסמוך לבית החולים על שטח של כ-1,800 מ"ר ותפעל ממנו גם חברת איכילוב טק, שתסייע במיון וסיוע לסטארט-אפים שישכרו שטחים; במקביל יקימו שני הגופים קרן השקעות משותפת בראשות מנהל איכילוב פרופ' רוני גמזו

דותן לוי 13:4630.11.20

רשת מתחמי העבודה מיקסר (MIXER) צפויה לפתוח יחד עם המרכז הרפואי איכילוב מתחם לחדשנות ויזמות רפואית בשם IMed שישתרע על שטח של כ-1,800 מ"ר בקומה ה-16 של מגדל הרופאים ברחוב וייצמן בצמוד לבית החולים. אדריכל הפרויקט הוא רנן רייזקינד.

 

המטרה במתחם, לייצר פלטפורמה לקליטת חברות סטארט-אפ, יזמים ורעיונות אשר יידרשו לעבור מיון ראשוני על ידי אנשי איכילוב טק ולאחר מכן יסייעו להן בשיתוף פעולה עם המומחים, החוקרים, הצוותים הרפואיים והמעבדות של בית החולים. המרכז החדש יפתח בתוך מספר שבועות.

 

 

פרופ' רוני גמזו פרופ' רוני גמזו צילום: מירי גטניו

 

כבר כעת, איכילוב מסייעת לכ-100 חברות בריאות דיגיטלית, ובאמצעות חברת המסחור והחדשנות איכילוב טק יצאו לדרך עד כה כ-50 פרויקטים. בשנת 2019 קיבל בית החולים מענקי מחקר בסך 24 מיליון שקלים לעומת 62 מיליוני שקלים שהתקבלו השנה. המקום הפיסי בצמוד לבית החולים ישמש לחברות שישכרו בו שטחים כבית ונקודת מפגש בכל הקשור לחדשנות רפואית בישראל, ויאפשר לחברות, ליזמים ולשותפים גישה ישירה לרופאים ולחוקרים, נגישות לנתונים, למעבדות, למתקני ושירותי בית החולים, וקשר ישיר אל הצוותים של בית החולים.

 

 

הדמיית מרכז החדשנות והיזמות הרפואית בשת"פ עם איכילוב רשת ומתחמי העבודה מיקסר הדמיית מרכז החדשנות והיזמות הרפואית בשת"פ עם איכילוב רשת ומתחמי העבודה מיקסר

 

 

במקביל הוקמה קרן ההשקעות inVITA אשר צפויה לגייס בשלב ראשון כ- 65 מיליון דולר וכוללת שותפים אסטרטגים מקומיים ושותפים בינלאומיים. מנהל איכילוב, פרופ' רוני גמזו יעמוד בראשות ועדת ההשקעות של הקרן. גמזו, שהיה אחד מאלה שדחפו למהלך: "השנה הנוכחית והאתגרים הלאומיים הבריאותיים שהעולם ניצב מולם כתוצאה ממגפת הקורונה משנים את מערכת הבריאות העולמית ומזניקים אותה קדימה עם יוזמות והתעניינות שטרם הכרנו".

 

לדברי איל נוה, מנכ"ל מיקסר, "IMed הוא פרי של תכנון, שיתוף פעולה ועבודה מאומצת עם השותפים שלנו מאיכילוב.אנחנו רואים רנסנס אדיר בתחום הרפואי, ובכל מתחמי העבודה שלנו יש זינוק בביקוש לשטחים מצד חברות מהתחום הרפואי או כאלה שעשו הסבה לתחום זה".

x