$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

דונם וחצי ליד הים: טדי שגיא רכש עוד וילה בפיתוח. מה המחיר?

לכלכליסט נודע כי איש העסקים רכש את הווילה הסמוכה לבית בבעלותו, ברחוב גלי תכלת היוקרתי שבהרצליה פיתוח. שטחה של הווילה הוא 650 מ"ר בשני מפלסים מעל קומת מרתף, והיא נרכשה בהליך כינוס נכסים לאחר שבעליה - איש העסקים הבלגי מישל תמן - נקלע לקשיים כלכליים. אין זו הפעם הראשונה בה רוכש שגיא נכס נוסף בסמוך לנכס שכבר מצוי בעלותו

שלומית צור 06:4819.11.20

איש העסקים טדי שגיא רכש בית ב־43.5 מיליון שקל בהרצליה פיתוח, כך נודע ל"כלכליסט". הווילה ברחוב גלי תכלת היוקרתי נרכשה בהליך כינוס נכסים לאחר שבעליה - איש העסקים הבלגי מישל תמן - נקלע לקשיים כלכליים והפסיק לפרוע את כספי ההלוואות שנטל מבנק הפועלים. רשם ההוצאה לפועל מינה ב־2018 את עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר, נרדיה, הר צבי, ברא"ז ושות' לכונס נכסים שאמון היה על מכירת הבית.

 

טדי שגיא, והווילה החדשה. 650 מ"ר מכינוס נכסים טדי שגיא, והווילה החדשה. 650 מ"ר מכינוס נכסים צילום: אוראל כהן

 

שטחה של הווילה, הנמצאת בצד המזרחי של הרחוב שאינו נהנה מנוף פתוח לים, הוא 650 מ"ר בשני מפלסים מעל קומת מרתף. הבית בנוי על מגרש בן 1.5 דונם הכולל גם בריכת שחייה. הבית ממוקם סמוך לבית נוסף בבעלות שגיא אותו רכש ב־2010 מאיש העסקים זכי רכיב תמורת 145 מיליון שקל. שטחו של הבית בצד המערבי של הרחוב הוא 2,000 מ"ר על מגרש בן שני דונם. ברחוב נרשמה באחרונה עסקת שיא, כאשר המיליארדר שלדון אדלסון רכש את בית השגריר האמריקאי שליד ביתו של שגיא תמורת 300 מיליון שקל.

 

הליך הכינוס של הווילה בגלי תכלת 13 ארך כשנתיים, במהלכו הגיש בעל הנכס בקשת רשות ערעור על ההחלטה למנות כונס נכסים, שנדחתה על ידי שופט השלום בתל אביב משה סובול. הכונס עו"ד נרדיה פרסם הזמנה להגיש הצעות לרכישת הנכס, ובאחרונה הסתיים הליך ההתמחרות ורשם ההוצאה לפועל אישר את המכר לשגיא. את בנק הפועלים ייצג בהליכי הערעור עו"ד ליאור הר צבי.

 

אין זו הפעם הראשונה בה רוכש שגיא נכס נוסף בסמוך לנכס שכבר מצוי בעלותו. איש העסקים החזיק בדירה המתפרסת על פני חצי הקומה ה-31 במגדלי אקירוב בתל אביב, כאשר בשנת 2012 רכש את דירתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, בחצייה השנייה של הקומה, תמורת 26 מיליון שקל - ובכך השלים בעלות על הקומה כולה.

 

גלי תכלת נחשב לרחוב היקר בישראל. לאחרונה נחשף ב”כלכליסט” כי אדם אנונימי רכש חמישה מגרשים צמודים ברחובות וינגייט וקפלן בשטח כולל של יותר מ־6 דונם, תמורת כ־130 מיליון שקל.

x