$
חדשות נדל"ן

ירושלים: אפריקה ישראל תקים את פרויקט הפינוי בינוי הגדול בשכונת הקטמונים במקום קרסו

את הפרויקט להריסת 376 דירות והקמת 1050 דירות חדשות ב-5 מגדלים, יזמה חברת קדמת היובל בשיתוף קרסו נדל"ן. ערב אישור הפרויקט החליטה קרסו לצאת מהפרויקט וכעת נכנסת אפריקה ישראל במקומה

שלומית צור 11:1316.11.20

חברת אפריקה ישראל נכנסת שותפה בפרויקט פינוי בינוי גדול שאושר לאחרונה בוועדות התכנון בשכונת קטמונים בירושלים. החברה דיווחה כי באמצעות אפריקה התחדשות עירונית, חתמה על הסכם עם חברת קדמת היובל, שיזמה את הפרויקט.

 

במקור קידמה קדמת היובל את הפרויקט בשותפות עם קרסו נדל"ן. לאחר שקרסו החליטה לצאת מהפרויקט לפני מספר חודשים, נכנסה אפריקה לנעליה של קרסו, והיא שתקים את הפרויקט עם קדמת היובל. היציאה של קרסו נדל"ן מהפרויקט היתה ערב אישורו בוועדות התכנון, אך בחברה מבהירים כי היא מקדמת מספר פרויקטים נוספים בירושלים, ולפני 8 חודשים החליטה לצאת מהפרויקט "משיקולים פנימיים של החברה".

 

 

 

מדובר במתחם הכולל 376 דירות קיימות ב-5 בנייני רכבת ישנים וארוכים במיוחד, על שטח בן 52 דונם ברחוב בר יוחאי 5-7, 11-15. על פי תוכנית בנין עיר שאושרה באוקטובר האחרון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, הבניינים הישנים ייהרסו ובמקומם יוקמו 5 מגדלים בני 32-35 קומות, ובהם 1,050 דירות חדשות ו-1,600 מ"ר שטחי מסחר.

 

הדמיה. פרויקט פינוי בינוי בשכונת קטמונים בירושלים הדמיה. פרויקט פינוי בינוי בשכונת קטמונים בירושלים הדמיה: אול אין

 

את התוכנית יזמה חברת קדמת היובל בבעלות היזם אלי שלוסברג, המנוהלת על ידי יוסי אטון והאדריכל אורי ברשישת. החתמת הדיירים עם הסכמי פינוי בינוי החלה בשנת 2016, וטיוטות ההסכם חולקו לתושבים בשפות עברית, רוסית ואמהרית. מאז תחילת התהליך היו כ-45 דיירי דיור ציבורי במתחם. עם קידום התכנון רכשו חלק מדיירי הדיור הציבורי את הזכויות בדירות, וכיום ישנן 37 דירות דיור ציבורי במתחם. כיום עומד אחוז הדיירים שחתם על הסכמות לביצוע הפרויקט על למעלה מ-85%. במסגרת הפרויקט, יקבלו הדיירים תוספת ממוצעת של 25 מ"ר מדירתם הקיימת. הפרויקט אף מאפשר לדיירים להמיר מ"ר מדירת התמורה ולקבל את שווי ההפרש בין שטח הדירה הישנה לחדשה בכסף מזומן. עוה"ד המייצגים את הדיירים הם אלדר אדטו, אלי תוסיה כהן ומיכל ליבן.

 

לאפריקה ישראל פרויקט נוסף בשכונת הקטמונים, שצפוי לקבל היתר בנייה בשבועות הקרובים ברחוב סן מרטין 23-25. פרויקט זה יהייה פרויקט הפינוי בינוי הראשון שיוצא לפועל בשכונת הקטמונים. במסגרת הפרויקט שיזמה אפריקה התחדשות עירונית, ייהרסו 34 דירות ישנות, ויוקמו 122 דירות חדשות בשני בניינים בני 10 ו-18 קומות.

 

 

אסף סימון אסף סימון צילום: ניב קנטור

 

מנכ"ל אפריקה התחדשות עירונית אסף סימון מסר, כי "אנחנו מחזקים את פעילותנו בירושלים, שאין לה אפשרות להתרחב לשטחים חדשים, ולכן פינוי בינוי הוא הפיתרון להגדלת היצע הדיור בעיר".

 

מקרסו נדל"ן נמסר כי "לקרסו נדל"ן פעילות ענפה בירושלים הכוללת מספר פרויקטים אותם היא מקדמת בשיתוף פעולה עם חברת קדמת היובל בנוסף לפרויקטים אותם היא מנהלת באופן עצמאי. לפני כ-8 חודשים פנתה קרסו לקדמת היובל בבקשה לצאת ממספר פרויקטים אותן החברות מקדמות יחד וזאת משיקולים פנימיים של החברה. אחרי שהגיעו חברות להבנה ולסיכון בעניין הן ממשיכות בקידום 5 פרויקטים משותפים בשכונת קרית היובל בעיר בהיקף כולל של 1,000 יחידות דיור. כאמור ההחלטה על יציאה מהפרויקטים התקבלה בקרסו נדל"ן כבר לפני מספר חודשים. יודגש כי בנוסף לפעילות המשותפת עם קדמת יובל לבניית 1000 יחידות דיור, פועלת קרסו נדל"ן להקמת 900 יחידות דיור נוספות בירושלים ללא שותפים בשני מתחמים גדולים בעיר".

x